Děčín postupně oživuje areál v přírodní amfiteátr

24. červen 2022  Redakce   Regiony  1580 zobrazení  243 slov

Dříve tu bývalo letní kino, nyní se areál Bažantnice v Děčíně proměnil v přírodní amfiteátr na pořádání koncertů. Město Děčín v něm totiž v posledních týdnech provedlo řadu zásadních úprav, aby se tu mohly konat koncerty.

Ilustrační snímek z Děčína - pod zámkem u Labe. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Děčína - pod zámkem u Labe. Foto MEDIASHOW

V areálu jsou například nové schody a zábradlí. Z bezpečnostních důvodů byly ořezány také patky, na nichž stála kdysi střecha. Úpravou prošla zeleň, obě brányjsou nově natřené, uděláno je nové vedení elektřiny – zbývá vyměnit vršky lamp.

Reklama

„Držíme slovo a díky všem těmto úpravám máme dnes oficiální razítko na pronajímání areálu pro akce do 1 500 návštěvníků. Počítáme s tím, že tu ročně proběhne do osmi koncertů a žádný nebude rušit noční klid po 22. hodině. Mám ohromnou radost, že se areálu Bažantnice konečně dává po letech trocha péče,“ pochvaluje si náměstek primátora pro kulturu Martin Pošta s tím, že k několika úpravám ještě dojde.

Organizátoři koncertů (naposledy tu vystoupila skupina Traktor) si sami na své náklady zajistí podium (to bývalé není přístupné), dále mobilní sociální zázemí a také koše na odpadky. Město jim areál na dobu koncertu totiž pronajme, samo tukoncerty pořádat nebude.

Například 19. srpna proběhne v Bažantnici koncert, během nějž vystoupí tři interpreti, a to Pavel Čadek, Vojtaano nebo Pekař.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.04 hvězdiček / Hodnoceno: 24x