Děti a seniory chrání nové čističky vzduchu

17. březen 2021  Redakce   Regiony  729 zobrazení  271 slov

Čtyři speciální čističky vzduchu, které dokážou likvidovat bakterie a viry. Takový dar obdržely dvě organizace zřízené městem Pardubice při příležitosti Světového dne sociální práce od regionální společnosti Multi CZ. Jednotlivé přístroje tak byly předány na ta místa, kde jsou nejvíce potřeba.

Foto Magistrát města PardubicFoto Magistrát města Pardubic

„Dvě germicidní čističky vzduchu pomohou v Domově pro seniory na Dubině, další dva přístroje poslouží v nestátním zdravotnickém zařízení Lentilka - Integrační školka a Rehabilitační centrum, čističky tedy pomohou tam, kde je to nejvíce třeba, aby nedošlo k omezení provozu z důvodu nákazy koronavirem,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast zdravotnictví a sociální politiky Jakub Rychtecký.

Reklama

„Přístroje jsou navíc mobilní, takže se dají přenášet dle potřeby a zároveň čistí vzduch i za přítomnosti lidí v místnosti. Tohoto daru od regionálních firem si velmi vážím, je to další střípek do mozaiky ochrany dětí a klientů, ale i personálu,“ míní Rychtecký.

Tyto čtyři přístroje jsou přitom v tomto roce druhým darem v pořadí, pět germicidních čističek vzduchu s ÚV-C lampami na likvidaci virů a bakterií město převzalo již na konci února, a to od společnosti Ellbery. Tehdy byly tři čističky předány do tříd MŠ Brožíkova, zbylé dvě „hlídají“ vzduch v ZŠ npor. Eliáše.

Obě školy jsou totiž i v současné době v provozu, jelikož je město vyčlenilo pro děti zdravotníků, sociálních pracovníků a dalších zaměstnanců z první linie. Ředitelé si navíc po pozitivní zkušenosti s jejich fungováním již nakoupili další přístroje.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x