Dny Olomouckého kraje letos on-line a pro každého

30. srpen 2021  Redakce   Regiony  629 zobrazení  260 slov

Letošní Dny Olomouckého kraje si budou moci užít všichni lidé a třeba přímo z obýváku. Poprvé proběhne jejich hlavní část on-line. Koncert Moravské filharmonie Olomouc totiž budou pořadatelé vysílat na internetu.

Ilustrační snímek z Olomouce. Foto MediashowIlustrační snímek z Olomouce. Foto Mediashow

Akce se uskuteční v sobotu 4. září od 19.30 hodin.

Reklama

„On-line přenosem sledujeme hned dva cíle – jednak snížení rizika v souvislosti s epidemií covid-19 a pak také možnost účastnit se koncertu Moravské filharmonie Olomouc pro každého, kdo o to projeví zájem. A to zdarma a z kteréhokoli místa, kde je připojení k internetu,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
Odkaz k on-line sledování koncertu najdou lidé v den konání akce na webu DNYKRAJE.CZ.

„Hudebním tématem bude filharmonický expres aneb projížďka hudební Evropou. Myslím, že diváci se mají určitě na co těšit,“ dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro kulturu.

Před koncertem otevře Krajský úřad Olomouckého kraje svoje dveře všem, kteří chtějí vidět, jak to v budově vypadá.

„Sídlo úřadu bude lidem přístupné v sobotu 4. září v době od devíti do dvanácti hodin. Zájemci si mohou prohlédnout pracovnu hejtmana nebo místnost, kde pravidelně zasedá vedení kraje i krajská rada,“ dodal Luděk Niče, vedoucí Odboru kanceláře hejtmana.

Ještě předtím se hejtman setká s mladými autory, kteří se zapojili do výtvarné soutěže Už se těším až… a ocení nejlepší díla. Letos jich vzniklo 145, dvacet nejzdařilejších je vystaveno v budově krajského úřadu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x