Do Litoměřic zavítal zlatý olympionik Lukáš Krpálek

19. červenec 2022  Redakce   Regiony  860 zobrazení  195 slov

O otisk dlaně další významné osobnosti se rozrostla sbírka v Muzeu Křišťálový dotek v Litoměřicích. Nově se tam návštěvníci budou moci dotknout dlaně judisty Lukáše Krpálka. Uvedl to web města Litoměřic v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Litoměřic. Foto MEDIASHOW.Ilustrační snímek z Litoměřic. Foto MEDIASHOW.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Rio de Janeira a Tokia a mistr světa do muzea u příležitosti slavnostního odhalení svého otisku osobně zavítal. Stalo se tak ve středu 20. července ve 14 hodin.

Reklama

Součástí programu byla také beseda s tímto úspěšným českým sportovcem.

Dlaň Lukáše Krpálka, jejíž otisk sklář Jan Huňát zhotovil při loňské návštěvě judisty v Litoměřicích, doplní v expozici křišťálové dlaně dalších slavných sportovců, například Jaromíra Jágra, Dominika Haška, Věry Čáslavské či Ivana Lendla.

V České republice unikátní Muzeum Křišťálový dotek, jež sídlí ve dvorním traktu na Mírovém náměstí, otevřel v roce 2017 Jan Huňát se svým otcem Alexandrem. Kromě dlaní slavných sportovců jsou tam vystaveny také otisky českých a zahraničních osobností. Mezi nimi jsou taková jména jako Václav Havel, Zdeněk Svěrák, Sir Nicholas Winton, Madeleine Albrightová, Ringo Starr nebo Ennio Morricone.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x