Dobrovolní hasiči mají nový dopravní automobil

10. únor 2022  Redakce   Regiony  431 zobrazení  238 slov

V letošním roce si bude Sbor dobrovolných hasičů ve Slatiňanech na Chrudimsku připomínat 140 let od svého vzniku. Předčasný dárek však slatiňanští dobráci obdrželi již v polovině února. Jedná se o nový dopravní automobil, který byl pořízen s dotací státu a Pardubického kraje.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Kraj vyčlenil pro každého úspěšného žadatele 300 tisíc korun. Celkově již takto kraj podpořil nákup 214 dopravních automobilů částkou 64 milionů korun. U převzetí vozu byl společně se starostou města Ivanem Jeníkem také hejtman Martin Netolický.

Reklama

„Jednotka sboru dobrovolných hasičů ve Slatiňanech spadá do kategorie JPO II, což znamená daleko větší frekvenci výjezdů a zásahů rozličného typu. Dopravní automobil tak slouží jak pro dopravu hasičů na místo zásahu, tak také pomáhá při spolkové činnosti, přepravě dětí na hasičské soutěže, ale je k dispozici i obci. Například v průběhu koronavirové pandemie pomáhala dopravní vozidla dobrovolných hasičů s rozvozem osobních ochranných pomůcek a dezinfekce v celém regionu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Od roku 2016, kdy vznikl dotační titul na pořízení dopravních automobilů pro zřizovatele jednotlivých sborů dobrovolných hasičů, tedy města a obce, jsme z krajského rozpočtu podpořili nákup celkem 214 automobilů částkou 64 milionů korun,“ řekl hejtman s tím, že dotace státu je garantována na maximální možné výši 450 tisíc korun.

Krajský příspěvek je ve výši 2/3 dotace státu, tedy 300 tisíc korun na jeden dopravní automobil.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x