Dobrovolní hasiči mohou díky nové technice pomáhat při náročných zásazích

23. duben 2022  Redakce   Regiony  254 zobrazení  289 slov

V areálu společnosti THT Polička v Pardubickém kraji byly předány čtyři plně vybavené přívěsné vozíky pro čtyři obce zřizující jednotky sboru dobrovolných hasičů kategorie JPO V se specializací na ochranu obyvatelstva.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Vozíky, které obdrželi dobrovolní hasiči z Libišan, Jaroměřic, Bystřece a Morašic, budou sloužit k poskytování logistické podpory u déletrvajících zásahů, případně při zásazích s vyšší koncentrací osob. Cena jednoho setu, který byl pořízen z rozpočtu Pardubického kraje, činí necelých 600 tisíc korun.

Reklama

„Po dohodě s dobrovolnými, ale i profesionálními hasiči a v souladu s koncepcí ochrany obyvatelstva, jsme se rozhodli pořídit tyto čtyři plně vybavené přívěsné vozíky za dopravní automobily, kterými chceme zajistit operativní poskytování logistické podpory při složitějších a déletrvajících zásazích jednotek požární ochrany nebo složek integrovaného záchranného systému,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Na základě komunikace s obcemi a odborného doporučení HZS Pardubického kraje byly vybrány čtyři obce zřizující jednotky sboru dobrovolných hasičů kategorie JPO V se specializací na ochranu obyvatelstva. Jedná se o jednu jednotku v každém okrese tak, abychom zajistili plošné pokrytí. V okrese Ústí nad Orlicí se jedná o obec Bystřec, ve svitavském okrese o Jaroměřice, v Pardubickém o Libišany a v okrese Chrudim o dobrovolné hasiče z Morašic,“ sdělil Martin Netolický.

Součástí plně vybaveného přívěsného vozíku za dopravní automobil je elektrocentrála, stan, skládací lavice a stoly, mobilní osvětlení, vestavěné přístroje pro přípravu teplých nápojů, ohřevu vody a výdeji stravy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x