Doprava v Krkonoších kolabovala. Které další ski arály zahájily sezónu?

29. prosinec 2019  Redakce   Regiony  989 zobrazení  406 slov

Turisté, dovolenkáři a lyžaři zamířili ve velkém počtu do Krkonoš. V kombinaci se sněhem v neděli (29.12.2019) odpoledne zkolabovala doprava do Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou. Policie příjezdové silnice do středisek uzavřela.

Lyžování, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comLyžování, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Nejhorší situace v obou střediscích byla v časovém rozmezí od 12 do 14 hodin.

Reklama

Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou nabízejí s areálem na Černé hoře nejlepší podmínky k lyžování v Krkonoších.

Sezonu zahájila střediska Černý Důl a Velká Úpa, která patří do SkiResortu Černá hora - Pec. Otevřený je i lyžařský přejezd SkiTour z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

Ve Špindlerově Mlýně je v provozu pět lanovek. Dvě ve Svatém Petru a po jedné na Hromovce, na Medvědíně a na Horních Mísečkách.

Třeba v Harrachově se bude lyžovat až na Silvestra. Tamní lanovka stejně jako ta v Rokytnici nad Jizerou vozí zatím pěší a běžkaře. Přírodního sněhu je málo.

V Orlických horách jsou v provozu areály Říčky a Deštné. V omezeném rozsahu lyžuje v areálech v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem, v areálu Buková hora v Orlických horách a ve středisku České Petrovice.

Sjezdovky v Jeseníkách nabízejí sjezdovky s vrstvou technického i přírodního sněhu.

V Plzeňském kraji se zatím lyžuje jen na Šumavě v Železné Rudě. V provozu jsou omezeně sjezdovky Nad Nádražím a Alpalouka. Zimní sezonu zahajuje v omezeném režimu také největší areál v kraji Ski&Bike Špičák.

Lyžuje se i v jihočeské části Šumavy - na Lipně, Zadově a na česko-rakouské hranici Hochficht.

Zatím do dvou krušnohorských zimních areálů mohou vyrazit lyžaři v Karlovarském kraji. V provozu jsou tři sjezdovky a vleky v největším areálu oblasti na Klínovci a celý areál Novako v Božím Daru.

"Od pondělí otevíráme další sjezdovky na severní straně  Klínovce a na Neklidu. Konkrétně se jedná o sjezdovky Slalomák, Turistická, Moser na Neklidu a sjezdovka Rondo, která propojuje Klínovec s Neklidem a lanovou dráhou Prima Express," uvedl ski areál Klínovec na svém Facebooku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x