Dostupná zdravotní péče je prioritou Pardubického kraje

16. květen 2022  Redakce   Regiony  734 zobrazení  294 slov

Zdravotnictví a dostupná zdravotní péče patří mezi dlouhodobé krajské priority Pardubického kraje. Tato široká oblast však zajímá i obecní samosprávy.

Svitavy, konference. Foto Pardubický krajSvitavy, konference. Foto Pardubický kraj

Aby se i tímto směrem dostávaly informace o novinkách, plánech a změnách pravidelně, zahájila náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková sérii setkání mezi starosty obcí v Pardubickém kraji a zdravotnickými organizacemi ve správě Pardubického kraje.

Reklama

První proběhlo ve Svitavách, další budou následovat.

„Naší ambicí je, aby se tato setkání konala pravidelně, minimálně jednou za rok. Považuji za klíčové, abychom byli se starosty obcí v kontaktu, a to jak my, tak zdravotnická zařízení, která mají ve své spádovosti. Proto jsme zvolili formát, v němž jednotlivá zdravotnická zařízení představí portfolio svých služeb i plány do budoucna. Starostové se pak mohou na cokoli zeptat přímo na místě a přímo těch nejpovolanějších,“ říká Michaela Matoušková.

K rozhodnutí ji vedla její osobní zkušenost starostky malé obce. Do prázdnin mají proběhnout ještě setkáni v Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a v Pardubicích. I zde budou stejně jako ve Svitavách diskutovat zástupci zdravotnických zařízení (nemocnice, léčebny, rehabilitační ústavy či dětská centra) z oblasti s vedením obecních samospráv.

„Příští rok bychom chtěli setkání opakovat. Doufám, že se nám podaří se vzájemně propojit a že výsledkem bude lepší komunikace a lepší servis pro občany. Rolí krajské samosprávy je podle mého totiž také to, aby jednotlivé subjekty propojovala a podporovala jejich vzájemnou spolupráci,“ uzavírá Michaela Matoušková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x