Druhá část obchvatu Mělníka je už v provozu

16. říjen 2022  Redakce   Regiony  1205 zobrazení  310 slov

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo stavbu druhé části obchvatu Mělníka na silnicích I/9 a I/16, která vede od Chloumecké ulice ke křižovatce Na Průhoně.

Ilustrační snímek z Mělníka (polovina října 2022). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mělníka (polovina října 2022). Foto MEDIASHOW

„Druhá část obchvatu odvádí tranzitní dopravu z ulic Řípská, Na Malém Spořilově a Bezručova na nově vybudovanou komunikaci, která je vedena mimo obytné části Mělníka kolem průmyslových areálů," představil novostavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

"Pro řidiče znamená nová silnice rychlejší, plynulejší a tedy i bezpečnější jízdu, pro obyvatele, kteří žijí v blízkosti současné silnice, pak podstatné snížení hlukové zátěže i lepší životní prostředí díky snížení emisí z dopravy. Součástí stavby byly i 3 okružní křižovatky, most přes železnici a 4 protihlukové stěny o délce jednoho kilometru,“ dodal Radek Mátl.

Druhá část obchvatu Mělníka vede od Chloumecké ulice ke křižovatce Na Průhoně. Od křižovatky s Chloumeckou ulicí vede souběžně s  ulicí Řípskou, od které se následně po zhruba 150 metrech odpojuje k prostoru sportovního areálu. Řípská ulice je na trasu nově napojena stykovou křižovatkou. Z ní se tato ulice odpojuje jednosměrnou větví ve směru od Malého Spořilova.

Trasa obchvatu poté pokračuje mimoúrovňovým přemostěním železnice k nové okružní křižovatce. Od ní trasa dále vede mezi průmyslovými areály a pod vinicí se napojuje další okružní křižovatkou na ulici Na Průhoně. Stavba končí za okružní křižovatkou napojením na stávající silnici I/9 směr Česká Lípa.

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 246,3 kilometrů nových staveb. Jedná se o 144,1 km dálnic a 102,2 km silnic I. třídy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.41 hvězdiček / Hodnoceno: 27x