Dva tygři a lev utekli ze soukromé zoo na Hradecku. Policie je chytila a uspala, prý si klec otevřela

16. červenec 2018  Redakce   Regiony  2699 zobrazení  202 slov

Z klece soukromého Bipoarku Štít u obce Klamoš na Hradecku utekli dva tygři a jeden lev. Na místě dopoledne v pondělí (16.7.2018) zasahovalo několik policejních hlídek, zásahová jednotka i vrtulník.

Tygr, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comTygr, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Policie varovala obyvatelé této čáti Královéhradeckého kraje v blízkosti dálnice D11 u Chlumce nad Cidlinou, aby neopuštěli svá obydlí, přestože zvířata neopustila areál zoo.

Reklama

Tygři i lev byli mimo klece.

Policisté prohledávali park, ve kterém se zvířata nacházela, a našli je pod borovicí. Tam je uspali tři veterináři třemi střelami najednou. Zvířata si podle policie otevřela sama.

Odchytávací akci pomáhlo i to, že biopark je v pondělí pro návštěvníky uzavřený. Zvířata proto údajně zatím nikoho nezranila.

Biopark Štít je podle webových stránek soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím.

Najdeme zde i levharty, pumu, kočkodany, makaky nebo lemury.

Avšak jedná se o druhý případ v krátké době, kdy divoká šelma opustila klec. Jiné soukromé zařízení, kde chovají šelmy, je Zvole u Prahy. V červnu 2018 utekla z tamního zooparku puma, která byla nakonec odchycena.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x