Eliška je první. Hejtman ji přivítal zprostředkovaně

3. leden 2022  Redakce   Regiony  1220 zobrazení  245 slov

Hejtman Josef Suchánek v pondělí 3. ledna poblahopřál zprostředkovaně rodičům holčičky Elišky, která se v Olomouckém kraji narodila v roce 2022 jako první. Kvůli hygienickým opatřením jim pozdravy a dárek předal prostřednictvím Romana Havlíka, ředitele Fakultní nemocnice Olomouc, v níž miminko přišlo na svět.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

„Stejně jako loni i letos jsem nemohl kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru mamince pogratulovat osobně. Rodině i děvčátku přeji především zdraví, radost a spokojený život v Olomouckém kraji, který je jejich domovem,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Reklama

Kromě gratulace, dárkového koše s regionálními produkty, hraček a dalších drobností poslal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku.

Maminka Elišky přijela do olomoucké nemocnice z Radslavic na Přerovsku. Eliška se narodila přesně ve 4.31, vážila 3240 gramů a měřila 49 centimetrů. Jen o minutu později přišel ve stejné porodnici na svět malý Vincenc z Náměště na Hané.

Na Nový rok se v 5.15 narodil v Nemocnici AGEL Prostějov chlapeček Mikuláš a v Šumperku se první miminko, chlapeček Jan, narodilo v 6.27.nímu novorozenci také hrací podložku.Maminka Elišky přijela do olomoucké nemocnice z Radslavic na Přerovsku.

Eliška se narodila přesně ve 4.31, vážila 3240 gramů a měřila 49 centimetrů. Jen o minutu později přišel ve stejné porodnici na svět malý Vincenc z Náměště na Hané. Na Nový rok se v 5.15 narodil v Nemocnici AGEL Prostějov chlapeček Mikuláš a v Šumperku se první miminko, chlapeček Jan, narodilo v 6.27.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.54 hvězdiček / Hodnoceno: 13x