Evropský den mobility se v Havířově vydařil

20. září 2022  Redakce   Regiony  841 zobrazení  266 slov

Jak poskytnout první pomoc, jak se bezpečně chovat v silničním provozu i mimo něj, nebo si vyzkoušet postřeh, znalosti a fyzickou zdatnost. To vše bylo k dispozici žákům havířovských základních škol v rámci Evropského týdne mobility v Havířově, kde byl pro ně připraven bohatý program.

Ilustrační snímek z Havířova. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova. Foto MEDIASHOW

Jak uvedl web města Havířova, program na letošní téma „Kombinuj a jeď“, které upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením, začal už v osm ráno a trval až do odpoledních hodin.

Reklama

O slavnostní zahájení i ukončení a předání cen vítězům se postaral havířovský primátor Josef Bělica s náměstkyní pro školství a kulturu Janou Feberovou, Středisko volného času Asterix pak připravilo  zábavný a zároveň naučný program, BESIP a Městská policie Havířov zorganizovaly přednášky a kvízy z prostředí silničního provozu i mimo něj.

Děti si mohly změřit vlastní síly a znalosti, ale také se mohly přidat do soutěžních kolektivů, zajezdit si na kole, koloběžce či skateboardu.Evropský týden mobility probíhá každoročně od 16. do 22. září a umožňuje městům vyzkoušet si alternativy udržitelné dopravy.

Také statutární město Havířov se pravidelně zapojuje do této mezinárodní akce, která se poprvé konala již v roce 2002, jejichž smyslem je motivovat obyvatele k zamyšlení se nad tématem dopravy a jejím vlivem na náš život. Hlavním cílem je ukázat, že po městě se dá pohybovat chytře, rychle a pohodlně i bez nutnosti často využívat automobil.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x