Frekventovaná liberecká křižovatka se dočká rozšíření

27. září 2022  Redakce   Regiony  1384 zobrazení  501 slov

Od 3. října začnou v Liberci dvě stavební akce komunikací na Františkově a v okolí křižovatky u Viaduktu. Oprava křižovatek u Viaduktu končí 21.11. Zásadní opravy s větším dopravním omezením proběhnou od 16. listopadu, po dobu 4 dní. Pracovat se bude i přes noc.

Ilustrační snímek z Liberce - křižovatka u nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Liberce - křižovatka u nádraží. Foto MEDIASHOW

„V pondělí 3. října zahájíme důležitou úpravu křižovatky ulic Švermova, Jungmannova a Žitavská a současně s tím začne oprava tramvajové trati v Ještědské ulici a výměna panelů na Hanychovské ulici. Křižovatku u Viaduktu rozšíříme a přidáme řadící pruhy. Cílem je lepší propustnost a větší bezpečnost všech účastníků silničního provozu,“ popisuje náměstek pro technickou správu města Jiří Šolc.

Reklama

Současně s touto opravou kolejí se budou opravovat panely v Hanychovské ulici, a to na třech místech. Práce potrvají  do 27. října. V Hanychovské ulici bude jeden pruh průjezdný.

První etapa je v křižovatce Volgogradské a Husitské ulice, a druhý opravovaný úsek je mezi Hanychovskou a Sázavskou, tady bude částečná uzavírka, tedy  jeden jízdný pruh.

Třetím místem oprav je oblouk u točky tramvaje číslo 11, konkrétně tedy mezi křižovatkou s ulicí Vysoká a ulicí Na Františku,  tady dojde k úplné uzavírce. Od 15. do 27. října bude do ulice Na Františku umožněn vjezd a výjezd ve směru od Žitavské ulice.

Objízdná trasa  je vedena ulicí Kubelíkovou a Švermovou s tím, že od 3. do 15. října  ve směru k  nádraží je nutno použít  objízdnou trasu ulicí Americkou a Hanychovskou. Oprava křižovatek u Viaduktu začíná 3. 10. a končí 21.11.

S dopravními opatřeními a objízdnými trasami pro MHD je stanoven zákaz zastavení v některých ulicích, zejména  od 16. do 21. listopadu. V Americké ulici to bude i po celou dobu opravy tramvajové trati, tedy 3.10 – 27.10.

Náhradní světelná signalizace řízení provozu na obou křižovatkách bude fungovat s menší propustností než stávající, dále zde bude snížená rychlost na 30 km/hod. Odbočení na Děčín nebude řízeno světelnou signalizací, bude platit přednost v jízdě pro odbočující vozidlo.

Po celou dobu stavebních prací nebude možné přecházet přes přechod pro pěší v Jungmannově ulici. Náhradní přechod je u Wintrovy ulice.  Pozor je nutné dávat po celou dobu rekonstrukce, neboť jde o průchod staveništěm.

„Na tuto akci Liberec dlouho čekal, celá křižovatka z konce osmdesátých let projde zásadní přestavbou s cílem vyšší propustnosti pro řidiče a s bezpečnými přechody pro chodce. Zároveň chceme mít před zimou opravené havarijní stavy na tramvaji do Hanychova tak, abychom v každém okamžiku mohli garantovat bezpečný a bezproblémový provoz,“ popisuje náměstek pro technickou správu města Jiří Šolc.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.05 hvězdiček / Hodnoceno: 20x