Hala havířovského nádraží nabízí podmínky pro aktivity

16. září 2022  Redakce   Regiony  615 zobrazení  438 slov

Jednou z fází rekonstrukce železničního nádraží v Havířově bylo i zachování vzhledu impozantní výpravní budovy. Uvnitř se ale udály velké změny a nyní hala nabízí ideální podmínky pro mnoho oblíbených sportovních aktivit. Uvedl to web města Havířova v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Havířova, nádražní budova. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova, nádražní budova. Foto MEDIASHOW

Je libo zahrát si volejbal, badminton, basketbal, bowling nebo si vylézt na horolezeckou stěnu? Hala Fénix je po kolaudaci a návštěvníkům bude již brzy plně k dispozici. Rekonstrukce interiéru vyšla na necelých 60 milionů korun.

Reklama

Nový mobilní prostor byl vybaven nejmodernějším technickým zázemím pro provozování sportovně-společenského centra. Kromě kolektivních sportů, které potřebují velká hřiště, je zajímavým prvkem boulderingová plocha, což je vlastně lezecká stěna s trochu jinými parametry.

V horních prostorách se nacházejí menší sály pro komornější sporty, jako například balet, tanec nebo gymnastiku. Kromě sportovních aktivit je díky reprezentačnímu charakteru budovy možno halu zároveň využít k pořádání společenských událostí, jako jsou koncerty, divadelní představení, přednášky, výstavy, projekce nebo galavečery.

„Pevně věřím, že naše hala Fénix, jejíž název vzešel ze soutěže havířovských školáků, se jako sportovně-společenské centrum stane novou dominantou Havířova. I když to vypadalo, že okolnosti nám nepřejí, všechno se podařilo v termínu a bez velkých problémů. Rozpočet města máme plně pod kontrolou, omezili jsme zbytečné výdaje a investovali do toho, co občany trápí a co jim zlepší život,“ prohlásil při slavnostní kolaudaci haly Fénix primátor Havířova Josef Bělica.

Nyní je v plánu poslední fáze rekonstrukce havířovského nádraží, modernizace přístupů na peróny a kolejiště. Stávající nástupiště budou plně bezbariérová, získají také nové zastřešení, informační a orientační systém a mobiliář.

Dále dojde k rekonstrukci podchodu a jeho propojení s nástupišti novými výtahy. Přístupnost nádraží se zlepší i díky prodloužení podchodu na druhou stranu kolejiště směrem k městské části Šumbark.

V rámci prací proběhne také kompletní obnova kolejiště stanice a přilehlého úseku k zastávce Havířov střed, instaluje se nové sdělovací a zabezpečovací zařízení, dojde k opravě trakčního vedení a mostních objektů. Opravy by měly začít během příštího roku a postará se o ně Správa železnic.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x