Havířov má v plánu investovat do řady oblastí

12. prosinec 2022  Redakce   Regiony  459 zobrazení  423 slov

K pravidelnému jednání se sešli zastupitelé města Havířova. Nejdůležitějším bodem jednání byl návrh rozpočtu pro rok 2023, který schválili. Uvedl to web města Havířova.

Ilustrační snímek z Havířova - víceúčelová hala GC aréna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova - víceúčelová hala GC aréna. Foto MEDIASHOW

Předpokládané příjmy pro rok 2023 jsou ve výši bezmála 1,6 miliardy korun, výdaje necelých 1,9 miliardy korun. Rozdíl bude pokryt z finančních rezerv města a přijatého úvěru. Investice pak spolknou 405 milionů korun.

Reklama

„I přesto, že čelíme energetické krizi a zdražovaní prakticky všeho, co k životu potřebujeme, městské finance máme pod kontrolou, navíc dlouhodobě hospodaříme velmi rozumně a efektivně, takže se nám daří vytvářet i nemalé finanční rezervy. Proto i nadále máme v plánu investovat do městského bydlení, škol, parkování, infrastruktury nebo volnočasových aktivit,“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Primátorova slova potvrzuje i náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek: „Městské finance jsou ve velmi dobré kondici a uděláme vše pro to, aby to tak i zůstalo. Provádíme pravidelnou, systematickou a úplnou kontrolu hospodaření, včetně hospodaření městem zřízených příspěvkových organizací.

Pro finanční hospodaření v rozpočtovém období, které je vždy od 1. ledna do 31. prosince daného roku, je rozpočet města nejdůležitějším usnesením pro následující rok. Asi nejnákladnějším počinem nadcházejících let bude datové zasíťování a pořízení vybavení informační a komunikační technologie pro městské školy a školky, na který budeme v letech 2023 až 2025 čerpat nový úvěr ve výši 300 milionů korun.“

Velká část rozpočtu pro rok 2023 bude použita na investiční akce města, kterých nebude málo.

„V příštím roce bude dokončena rekonstrukce objektu na ulici Kubelíkova, kde bude sídlit nová centrála městské policie. V plánu je další systematické navyšování parkovacích míst, tentokrát u nemocnice, nebo na ulicích Marie Kudeříkové a Lašské. Bude se budovat cyklostezka na Národní třídě a dopravní napojení ulic U nádraží a Opletalova. Plánů je víc než dost, uděláme vše pro to, aby se staly skutečností,“ popisuje investiční plány na příští rok náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x