Havlíčkův Brod vybírá TOP projekt neziskové organizace

1. září 2021  Redakce   Regiony  1367 zobrazení  307 slov

Město Havlíčkův Brod v rámci projektu Zdravé město a místní Agenda 21 spolupracuje s veřejností na rozvoji města prostřednictvím různých setkání. Jednou z metod jsou veřejná projednávání, kulaté stoly nebo veřejné fórum. Uvádí to v tiskové zprávě oficiální web města.

Z Havlíčkova Brodu. Foto MediashowZ Havlíčkova Brodu. Foto Mediashow

Vzhledem k epidemiologické situaci je veřejné fórum naplánováno až na listopad tohoto roku, a tak má veřejnost možnost hlasovat o podpoře projektu neziskové organizace na rok 2021 on-line již nyní prostřednictvím ankety. Do hlasování jsou přihlášeny tři projekty.

Reklama

„Zpátky do autoškoly“ je projekt neziskové organizace Centrum dopravní prevence. Tento projekt má za cíl oživení pravidel silničního provozu pro lidi starších ročníků. Vzhledem k rozsáhlosti tématu bude probíhat v navazujících etapách.

„Charitativní bazárek“ je organizován Oblastní charitou Havlíčkův Brod a výtěžek je následně věnován na podporu dítěte s handicapem. Zájemci každý rok navštěvují havlíčkobrodské Mateřské centrum Zvoneček na adrese Rubešovo náměstí 171, kde na ně čeká nejrůznější oblečení pro děti i dospělé, hračky, obuv nebo doplňky. Za vybrané kousky pak může každý zaplatit dobrovolnou částkou.

„Světový den diabetiků“ bude pořádán Oblastním spolkem Červeného kříže Havlíčkův Brod ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Jihlava. Tato osvětová akce má upozornit na stále se zvyšující počet lidí, kteří tomuto onemocnění podléhají. Předcházet nemoci nebo jejím vážným následkům lze přitom často poměrně snadno. Roli hraje především vhodná strava a zdravý životní styl. Kampaň bude zahrnovat odborné přednášky a ochutnávku zdravých potravin vhodných pro pacienty s touto nemocí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x