Hejtmanka: Firmy se k testování postavily aktivně

15. březen 2021  Redakce   Regiony  1124 zobrazení  327 slov

Epidemická situace v Plzeňském kraji vedla k testování u velkých zaměstnavatelů ještě týdny před tím, než byla Vládou ČR nařízena povinnost testovat zaměstnance.

lustrační foto MN Ostravalustrační foto MN Ostrava

„ Firmy se ke spolupráci testování svých zaměstnanců postavily velmi aktivně. Nebylo zjištěno žádné velké ohnisko nákazy. Firmy navíc byly již začleněny v systému testování a tím i informačně připraveny na povinnost, kterou jim následně uložila vláda,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová a doplnila: „Data získaná v rámci testování pomáhají nejen k odhalování pozitivních jedinců a k zastavení šíření epidemie, ale jsou to také argumenty proti snahám uzavřít veškerý průmysl.“

Reklama

Ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou oslovil Plzeňský kraj největší zaměstnavatele a ti otestovali téměř 10 000 svých zaměstnanců. Významnou roli sehrály armádní mobilní týmy, které v kraji ukončily působení k 10. 3. 2021. I nadále v kraji testují další mobilní týmy, testování probíhá i na stacionárních místech ve všech okresech.

Plošné testování zaměstnanců u největších zaměstnavatelů v Plzeňském kraji před vládním nařízením bylo realizováno na Tachovsku, Domažlicku a vzhledem k dojíždění zaměstnanců také v přilehlých okresech jako Plzeň-jih. K dispozici byl zpočátku 1 stacionární a 1 mobilní armádní tým, později došlo k rozšíření na 3 mobilní armádní týmy, které testovaly antigenními testy a částečně i PCR testy.

Zaměřovaly se na firmy s velkým počtem zaměstnanců. Testováni byli rovněž agenturní zaměstnanci nebo zaměstnanci na ubytovnách. Ve spolupráci s obcemi byli testováni i zaměstnanci úřadů či obecních firem a příspěvkových organizací.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x