Hejtmanka Mauritzová: Děkuji všem složkám IZS za skvělou práci

5. srpen 2021  Redakce   Regiony  690 zobrazení  401 slov

Ve středu 4. srpna, krátce po osmé ráno, došlo k železniční tragédii. U obce Milavče na Domažlicku došlo ke střetu vlaků EX 351 Západní expres jedoucího z Mnichova  s osobním vlakem OS 7406. Tragédie si vyžádala lidské životy i mnoho zraněných.

Foto Plzeňský krajFoto Plzeňský kraj

Hejtmanka Plzeňského kraje ocenila výkon všech složek Integrovaného záchranného systému, poděkovala Praze, Českým Budějovicím i německým partnerům za pomoc. Děkovala také obyvatelům Milavče.

Reklama

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová přijela na místo vlakového neštěstí dle instrukcí zasahujících složek až ve chvíli, kdy všichni zranění už byli transportováni do zdravotnických zařízení. Ocenila, že při tak závažné nehodě, už po dvou hodinách, na místě nebyl žádný zraněný. Rovněž ocenila přístup a rychlou reakci německých partnerů.

“Ráda bych poděkovala všem složkám IZS a také řadě dalších zdravotnických záchranných složek, které neváhaly a okamžitě nabídly svoji pomoc. Velmi si těchto nabídek vážíme. Rovněž si vážím přeshraniční pomoci zdravotníků z Německa, kteří se nemalou měrou zasloužili o pomoc lidem, kteří k nám přicestovali ze zahraničí.  Jsem si vědoma, že toto neštěstí se podařilo zvládnout s minimem obětí díky profesionalitě všech pracovníků v IZS a také díky dlouhodobě nacvičované spolupráci všech složek IZS. Moc děkuji také všem nemocnicím a jejich pracovníkům za péči o zraněné pasažéry,“ uvedla hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Poděkování hejtmanky Mauritzové patřilo také starostovi obce Milavče  panu Vojtěchu Weberovi a obyvatelům obce, kteří se bez zaváhání zapojili do pomoci, a také díky nim vzniklo v místním kulturním domě zázemí pro cestující s lehčími zraněními.

Na jednání Rady Plzeňského kraje bude v případě potřeby projednána finanční pomoc postiženým. Mnoho z nich se se zdravotními následky bude dlouho potýkat, nebude schopna chodit do práce, s čímž může souviset i výpadek příjmů.

„Budeme jim chtít proto pomoci. Patří to podle mě k dobrým mravům,“ uzavírá hejtmanka Mauritzová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x