Historická budova v Chrudimi dostane nový kabát

21. září 2021  Redakce   Regiony  603 zobrazení  288 slov

Radní Pardubického kraje schválili zahájení výběrového řízení na opravu historické omítky Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi. Předpokládané náklady činí podle projektové dokumentace 42,5 milionů korun včetně daně.

Z centra Chrudimi. Foto MediashowZ centra Chrudimi. Foto Mediashow

Oprava historické fasády je náročná svými technologickými postupy, a proto může probíhat pouze za příznivých klimatických podmínek. Předpokládá se proto předání staveniště na začátku příštího roku.

Reklama

„Oprava omítek na historické budově gymnázia patří mezi jednu z našich priorit v Chrudimi. Dlouho jsme se snažili nalézt vhodné dotační možnosti, avšak vzhledem k charakteru budovy jsme se rozhodli pro financování čistě z vlastních zdrojů. V tuto chvíli předpokládáme, že by celá náročná oprava měla vyjít na 42,5 milionu korun včetně daně,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Omítka je v tuto chvíli v téměř havarijním stavu a dochází k jejímu opadávání, proto jsme museli pro zajištění bezpečného vstupu do budovy vybudovat ochranný přístřešek nad vchodem,“ doplnil hejtman.

Oprava historické fasády je náročná svými technologickými postupy a může probíhat pouze za příznivých klimatických podmínek.

„Stavební práce musí probíhat postupně, prostory staveniště budou zhotoviteli předávány po částech, nejdříve však na jaře příštího roku. Zhotovitel tak nemá reálnou možnost ovlivnit rychlost realizace díla, proto zadávací podmínky nepočítají s hodnocením nabídek podle termínu tak, jak to děláme u další staveb,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast investic a kultury Roman Línek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x