Hradec Králové prodloužil dohodu s Mountfieldem

1. červenec 2022  Redakce   Regiony  870 zobrazení  336 slov

Po letošním historickém úspěchu, kdy hradecký hokejový klub získal v základní části extraligy Prezidentský pohár, se město Hradec Králové a společnost Mountfield dohodly na prodloužení spolupráce.

Zimní stadion v Hradci Králové. Foto MEDIASHOWZimní stadion v Hradci Králové. Foto MEDIASHOW

Zastupitelé v minulém týdnu schválili uzavření dodatku k dohodě o výkonu akcionářských práv na další dva roky, a to až do sezóny 2025/2026.

Reklama

„Letošní sezóna byla velmi vydařená. Hokejisté si vedli skvěle, s předstihem si zajistili vítězství v základní části a získali Prezidentský pohár. Velký podíl na tomto úspěchu mají kromě hráčů, trenérů a celého realizačního týmu také hradečtí fanoušci. Myslím si, že extraliga je tím, co Hradec chce, co Hradec potřebuje a co lidi baví. Jsem proto rád, že zastupitelé podpořili prodloužení smlouvy o další dva roky a zajistili tak pokračování hokejové extraligy až do sezóny 2025/2026,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Zastupitelé současně s prodloužením dohody schválili navýšení maximální částky jako příspěvku na provoz zimního stadionu. Tato zálohová platba se zvedla z původních 8,5 milionu na 15,5 milionu korun.

„Pokud v Hradci chceme zachovat stejnou úroveň hokeje, musíme jej podpořit také finančně a nejen slovy. S nárůstem nákladů, především v oblasti energií, se potýkají všechny městské organizace, podobně tomu tedy je i v případě zimního stadionu. Proto jsme v zastupitelstvu schválili navýšení příspěvku na provoz stadionu o sedm milionů. Hokejistům v mládežnických kategoriích jsme zároveň navýšili dotaci na využívání ledové plochy o 600 tisíc korun,“ dodává primátor.

Neustále se zvyšující náklady na údržbu budou muset být zohledněny také v cenách za pronájem ledové plochy. Návrh nového ceníku budou projednávat radní města na svém červencovém zasedání.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x