Hradec Králové rozdělí dotace

24. únor 2023  Redakce   Regiony  499 zobrazení  699 slov

V Hradci Králové působí desítky sportovních klubů, z nichž celá řada patří mezi špičku v republice a pravidelně vychovává naděje pro reprezentaci.

Ilustrační snímek z Hradce Králové - hokejová aréna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové - hokejová aréna. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
I přesto, že je radnice nezřizuje či nevlastní jejich sportoviště, dostávají z městského rozpočtu kluby příspěvky na svoji celoroční činnost, organizaci sportovních akcí, na opravy sportovišť či modernizaci vybavení.
Více než 45 milionů korun město letos plánuje rozdělit mezi hradecké judisty, basketbalisty, volejbalisty, šachisty, pozemní hokejisty a další sportovce.
Hradec Králové tradičně vypisuje čtyři dotační programy na podporu sportu ve městě. „Téměř dvěma miliony korun přispějeme na menší sportovní akce. Dalších více než dvacet milionů je v rozpočtu připravených na podporu celoročního sportování dětí a mládeže, téměř sedmnáct milionů půjde formou dotace sportovcům nebo klubům, které město reprezentují na té nejvyšší úrovni. Letos jsme také připraveni rozdělit pět milionů korun na opravu a údržbu sportovišť, která nejsou v majetku města,“ vysvětluje Miroslav Hloušek, náměstek primátorky Hradce Králové odpovědný za oblast sportu. Přímou dotaci ve výši 1,2 milionu pak město poskytuje Regionální fotbalové akademii Královéhradeckého kraje.
První žádosti o dotace v úterý projednala a schválila rada města. „Rozdělili jsme 1,1 milionu korun na pořádání turnajů v tenisu, volejbalu, minigolfu, na organizaci běžeckých, gymnastických či vodáckých závodů a dalších soutěžních sportovních akcí ve městě. Z dotačního programu na vrcholový a výkonnostní sport, kdy v prvním podzimním kole již bylo podpořeno více než 40 vrcholových soutěží a třicítka reprezentantů, jsme v druhém doplňkovém kole schválili příspěvky na závodní a tréninkovou činnost reprezentantů v kvadriatlonu, footbagu a ve sportovní střelbě, nadějných sportovních gymnastek či dlouhodobě úspěšného oddílu SKK Karate Spartak Hradec Králové,“ doplňuje náměstek Miroslav Hloušek. Dotaci hradeckým karatistům, stejně tak i další individuální dotace tenisovým a basketbalovým akademiím dětí a mládeže pro Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové a TJ Sokol Hradec Králové, bude vzhledem k její výši ještě schvalovat poslední únorový den hradecké zastupitelstvo.

 

I přesto, že je radnice nezřizuje či nevlastní jejich sportoviště, dostávají z městského rozpočtu kluby příspěvky na svoji celoroční činnost, organizaci sportovních akcí, na opravy sportovišť či modernizaci vybavení. Více než 45 milionů korun město letos plánuje rozdělit mezi hradecké judisty, basketbalisty, volejbalisty, šachisty, pozemní hokejisty a další sportovce.

Hradec Králové tradičně vypisuje čtyři dotační programy na podporu sportu ve městě.

„Téměř dvěma miliony korun přispějeme na menší sportovní akce. Dalších více než dvacet milionů je v rozpočtu připravených na podporu celoročního sportování dětí a mládeže, téměř sedmnáct milionů půjde formou dotace sportovcům nebo klubům, které město reprezentují na té nejvyšší úrovni. Letos jsme také připraveni rozdělit pět milionů korun na opravu a údržbu sportovišť, která nejsou v majetku města,“ vysvětluje Miroslav Hloušek, náměstek primátorky Hradce Králové odpovědný za oblast sportu.

Přímou dotaci ve výši 1,2 milionu pak město poskytuje Regionální fotbalové akademii Královéhradeckého kraje.První žádosti o dotace v úterý projednala a schválila rada města.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x