Hradecký dopravní podnik postupně zavádí nový odbavovací systém

22. březen 2023  Redakce   Regiony  333 zobrazení  283 slov

V posledních dnech mohou cestující městské hromadné dopravy v Hradci Králové v některých vozech vídat MHD první novinky v rámci nového odbavovacího systému. Těmi jsou platební terminály, kde mohou cestující nejen načíst městskou kartu, ale také zde i zakoupit jízdné pomocí bezhotovostní platby.

Ilustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOW

Postupně jsou tyto terminály instalovány do všech vozů MHD. U budoucího odbavovacího sytému se mohou cestující těšit také na nové inteligentní označníky na zastávkách, novou aplikaci nebo modernizovaný e-shop.

Reklama

Do vozů MHD ještě přibydou sčítací lišty, díky kterým bude možné sledovat vytíženost linek a lépe nastavit jízdní řády. Odbavovací systém včetně jeho dalších částí, za které Dopravní podnik města Hradce Králové zaplatil bezmála 25 milionů korun, by měl být postupně spouštěn od dubna.

„Technologie spojené se stávajícím odbavovacím systémem už neodpovídají modernímu nastavení a trendům dnešní doby. Dopravní podnik si toho byl dlouhodobě vědom a snažil se celou situaci změnit. Od poloviny roku 2021 tak probíhala příprava na zavedení nového odbavovacího systému, který může pokrýt hned několik viditelných „bolístek“, jež dopravní podnik trápily,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast dopravy Miroslav Hloušek.

Odbavovací systém s sebou přinese hned několik novinek pro cestující. Tou nejvýraznější bude možnost bezhotovostní platby jízdného ve všech vozech MHD.


Použít bude možné nejen platební kartu, ale také mobilní telefon či chytré hodinky a další zařízení, přes která je možné platit bezhotovostně. Systém je také připravený akceptovat třeba kartu integrované regionální dopravy IREDO, případně kartu Českých drah.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x