Jablonec nad Nisou bude mít Centrum odborného vzdělávání

16. prosinec 2021  Redakce   Regiony  1295 zobrazení  385 slov

Liberecký kraj završil několikaletý projekt výstavby Center odborného vzdělávání (COV) za více než 700 milionů korun. Posledním z osmi dokončených COV je i to v jablonecké Podhorské ulici, kam se nastěhují žáci, kteří se budou chtít věnovat řemeslným oborům.

Foto Liberecký krajFoto Liberecký kraj

Projekt COV při Střední škole řemesel a služeb Jablonec nad Nisou financovaly kromě kraje také evropské fondy.

Reklama

„Celkové způsobilé výdaje projektu činí 78.499.004 korun, z toho je dotace ve výši 70.649.103,60 korun,“ vysvětlil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

„Celkové výdaje spojené s rekonstrukcí budovy v ulici Podhorská 54 včetně pořízení vybavení však dosahují částky 211.722.674 korun. K navýšení ceny projektu došlo zejména kvůli prodlevě mezi zpracovanou projektovou dokumentací a dokončením stavby. Výrazně se také zdražil stavební materiál,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Tím hlavním důvodem však byla nutnost bezodkladně zajistit bezpečnost po havárii z roku 2018, kdy bylo nutné nejenom rozšířit stavební práce a vzniklou nehodu řešit, ale i sanovat celou budovu, aby se nezřítila,“ dodal Petr Tulpa, současný náměstek pro resort sociálních věcí a emeritní náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti z předchozího volebního období.

Následky havárie řešila firma METROSTAV, a. s. Poté, po vysoutěžení zhotovitele, pokračovaly rozšiřující stavební práce, které prováděla BAK stavební společnost a. s. Ocelové věže, které podpíraly budovou COV kvůli zajištění bezpečnosti, byly prodány v elektronické aukci za 363.000 korun.Součástí projektu COV v Jablonci nad Nisou byla kompletní rekonstrukce 2. a 3. patra budovy dílen odborného výcviku Střední školy řemesel a služeb v Podhorské ulici.

„Samozřejmostí je také vybavení zrekonstruovaných prostor. Konkrétně se jedná například o modernizaci dílen pro obory zlatník/klenotník, sklář – výrobce a zušlechťovatel skla, výrobce bižuterie a dekorativních předmětů,“ dodal Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x