Jičínská nemocnice má nový vjezd a lékárnu

4. srpen 2021  Redakce   Regiony  681 zobrazení  429 slov

V Oblastní nemocnici Jičín slavnostně otevřeli revitalizovaný hlavní vjezd do areálu, jehož součástí je vedle nové vrátnice také lékárna. Ta dosud v zařízení chyběla a pacienti museli do lékárny vzdálené více jak půl kilometru.

Z Jičína. Foto MediashowZ Jičína. Foto Mediashow

Celá investice začala na podzim 2019 demolicí staré vrátnice a včetně vybavení vyšla na 48 milionů korun.

Reklama

Dispozice z 20. let minulého století již nevyhovovaly současným požadavkům a funkčně byly naprosto nevyhovující.

„Jedním z hlavních přínosů akce je nejen nová lékárna, ale i rozšíření hlavního vjezdu, které umožní lepší průjezdnost osobních vozů i sanitek a zajišťuje i pohodlný průchod pacientů.  V rámci akce kraj rozšířil i zadní vjezd, který slouží pouze pro provoz vozidel záchranné služby. Ten nyní umožňuje bezpečný a rychlý výjezd sanitek a také snazší příjezd požárních vozidel do areálu. Realizace investiční akce trvala 18 měsíců,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic.

Nejpodstatnější změnou pro veřejnost je ale nová lékárna, která bude otevřena ve všední dny od 8 do 16 hodin.

„Zlepší se distribuce léků pro jednotlivá nemocniční oddělení i komfort pro pacienty, kteří to dosud měli k nejbližší lékárně zhruba 600 metrů. Lékárna má dvě výdejní místa – jedno pro nemocnici a druhé pro veřejnost, které je přístupné bezbariérově z areálu nemocnice a z Bolzanovy ulice,“ doplňuje radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Vrátnice zajišťuje čtyřiadvacetihodinový směnný provoz, který eviduje pohyb vozidel do a z areálu nemocnice a zároveň poskytuje informace návštěvníkům. Vrátnice slouží také jako centrála pro elektrickou požární signalizaci, elektronickou zabezpečovací signalizaci, kamerový systém a pro spojování telefonních hovorů.

Areál jičínské nemocnice stojí na bývalém vojenském cvičišti, kde mezi roku 1922 a 1930 vyrostly první nemocniční budovy. V této době vznikla i stará vrátnice a oplocení.

Při provádění zemních prací tu archeologové v rámci záchranného průzkumu odkryli žárové pohřebiště lidu popelnicových polí. Nález se řadí do konce doby bronzové a na začátek doby železné. Pracovníci Regionálního muzea a galerie v Jičíně nyní nálezy ošetřují a na rok 2022 plánují uspořádání výstavy. Objev způsobil prodloužení doby realizace celé investice.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x