Jihočeský kraj představil dotační programy

24. prosinec 2022  Redakce   Regiony  359 zobrazení  411 slov

Cílem webové konference a setkání bylo seznámit jihočeské starostky a starosty s tím, jaké peníze jim může kraj nabídnout. A to jak z Krajského investičního fondu, tak z Programu obnovy venkova i dalších dotačních programů, kterých v roce 2023 kraj vyhlásí celkem 23. Uvedl to web Jihočeského kraje.

Ilustrační snímek - Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Foto MEDIASHOW

K videokonferenčnímu setkání se připojilo téměř 200 starostek a starostů Jihočeského kraje. Role přednášejících se ujali náměstek hejtmana pro oblast dotací Pavel Hroch a náměstek hejtmana pro oblast investic Tomáš Hajdušek, který vedoucím představitelům obcí hned v úvodu vysvětlil hlavní úlohu kraje v životě obyvatel jižních Čech.

Reklama

„Snažíme se připravit dotační programy tak, aby byly co nejvíce užitečné pro Jihočechy. Peníze z kraje půjdou opět na podporu měst a obcí, do sportovních, kulturních a sociálních organizací tak, jak bylo zvykem. Pouze se mění jejich účel a struktura," zdůraznil Hajdušek.

Průvodcem webináře byl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dotace Pavel Hroch. "Jihočeské zastupitelstvo schválilo celý rámec dotací a hned jsme vyhlásili v první vlně osmnáct programů a připravujeme druhou vlnu, kde budou čtyři programy. Ve třetí vlně pak jeden program. Rok 2023 s sebou tedy ponese 23 dotačních programů v celkové hodnotě 291,5 milionu korun,“ řekl Hroch s tím, že cílem dotačních programů je co nejvíce usnadnit Jihočechům život.

„Dotace jsou určeny nejen pro obce, kdy máme program obnovy venkova, program pro opravy místních komunikací nebo vodohospodářské infrastruktury. Pamatujeme i na podporu mladých rodin, či začínajících včelařů. Nezapomínáme ani na krajinu a organizace, které pečují o zraněná zvířata. Podporujeme prorodinnou a protidrogovou politiku. Velká část finančních prostředků půjde na podporu sportování mládeže, parasportu nebo na výkonnostního sportu. Jsem přesvědčen, že každý žadatel o dotaci si své konkrétní opatření v pestré nabídce Jihočeského kraje určitě najde," dodal náměstek Hroch.

A zdůraznil, že veškeré žádosti o dotace pro příští rok budou žadatelé podávat výhradně elektronickou formou přes Portál občana Jihočeského kraje. „To je jedna z novinek pro rok 2023. Kompletní administrace, tedy od podání žádosti až po vyúčtování bude probíhat přes tento portál,“ uzavřel Hroch.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x