Karviná rozhodla o dotacích i pomoci podnikatelům

26. leden 2021  Redakce   Regiony  883 zobrazení  813 slov

Poprvé v letošním roce se sešli zastupitelé Karviné. Projednali celkem devatenáct bodů. Rozhodli například o dotacích pro sportovní a kulturní organizace a o uvolnění peněz z rezervy města na pomoc podnikatelům.

KarvináKarviná

 

Reklama
„Přestože byly příjmy města v loňském roce poznamenány pandemií koronaviru dotace
pro vrcholové sportovní kluby i kulturní organizace jsme nekrátili. Je to i díky dobrému hospodaření v předešlých letech,“ říká primátor města Jan Wolf (ČSSD.
Radní Karviné na svém mimořádném zasedání před 17. zastupitelstvem města rozhodli
o peněžité podpoře drobných karvinských podnikatelů s názvem „Antivirus I“. Uvedl to v tiskové zprávě tiskový mluvčí Lukáš Hudeček.
„Účelem programu je zmírnění ekonomických dopadů ve sféře podnikání drobných podnikatelů působících na území našeho města vzniklých v důsledku krizových a mimořádných opatření kvůli epidemii koronaviru. Podnikatelé budou moci získat podporu do výše dvacet tisíc korun. Podmínkou bude, že výše celkového obratu za poslední ukončené účetní období nepřekročila
u podnikatele částku šest milionů korun“, říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).
Žádost o finanční podporu budou moci podnikatelé podat písemně nebo elektronicky od 8.00 hodin 15. února 2021 do 16.00 hodin 22. února 2021. Formulář žádosti bude zveřejněn na stránkách statutárního města Karviná (www.karvina.cz). Součástí žádosti bude i čestné prohlášení stvrzující pravdivost deklarovaných údajů.
O konečném poskytnutí peněžité pomoci bude rozhodovat kompetentní orgán statutárního města Karviná na základě doporučení komise, ve které budou zástupci vedení města, zastupitelů
a magistrátu.
Alokovaná částka na peněžitou pomoc podnikatelům činí dva miliony korun. Tuto částku z rezervy města na dnešním zastupitelstvu schválili zastupitelé.

 

„Přestože byly příjmy města v loňském roce poznamenány pandemií koronaviru dotace pro vrcholové sportovní kluby i kulturní organizace jsme nekrátili. Je to i díky dobrému hospodaření v předešlých letech,“ říká primátor města Jan Wolf (ČSSD.

Radní Karviné na svém mimořádném zasedání před 17. zastupitelstvem města rozhodli o peněžité podpoře drobných karvinských podnikatelů s názvem „Antivirus I“. Uvedl to v tiskové zprávě tiskový mluvčí Lukáš Hudeček.

„Účelem programu je zmírnění ekonomických dopadů ve sféře podnikání drobných podnikatelů působících na území našeho města vzniklých v důsledku krizových a mimořádných opatření kvůli epidemii koronaviru. Podnikatelé budou moci získat podporu do výše dvacet tisíc korun. Podmínkou bude, že výše celkového obratu za poslední ukončené účetní období nepřekročila u podnikatele částku šest milionů korun“,upřesňuje Jan Wolf.

Žádost o finanční podporu budou moci podnikatelé podat písemně nebo elektronicky od 8.00 hodin 15. února 2021 do 16.00 hodin 22. února 2021.

Formulář žádosti bude zveřejněn na stránkách statutárního města Karviná (www.karvina.cz). Součástí žádosti bude i čestné prohlášení stvrzující pravdivost deklarovaných údajů.

O konečném poskytnutí peněžité pomoci bude rozhodovat kompetentní orgán statutárního města Karviná na základě doporučení komise, ve které budou zástupci vedení města, zastupitelů a magistrátu.

Alokovaná částka na peněžitou pomoc podnikatelům činí dva miliony korun. Tuto částku z rezervy města na dnešním zastupitelstvu schválili zastupitelé. Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x