Karvinský vánoční jarmark bude bez kulturního programu

22. listopad 2021  Redakce   Regiony  466 zobrazení  247 slov

Původně plánované rozsvícení vánočního stromu a následný kulturní program se letos v Karviné neuskuteční. O Karvinský vánoční jarmark však občané nepřijdou. Na Masarykově náměstí proběhne od 28. listopadu do 23. prosince 2021.

Karvinský vánoční jarmark 2020. Foto Magistrát města KarvinéKarvinský vánoční jarmark 2020. Foto Magistrát města Karviné

„Z důvodu nepříznivě se vyvíjející epidemické situace jsme se rozhodli zrušit slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Zrušen je i následující kulturní program Karvinského vánočního jarmarku. Omezují nás i platná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, kdy by se celé akce mohlo zúčastnit jen tisíc lidí. Z předešlých let však víme, že se těchto akci účastní několik tisíc lidí,“ říká náměstek primátora pro kulturu, sport a školství Andrzej Bizoń.

Reklama

Na Karvinském vánočním jarmarku bude zapotřebí dodržovat aktuální platná hygienická opatření, která občané najdou na webových stránkách města (www.karvina.cz), Městského domu kultury Karviná (www.medk.cz) a Ministerstva zdravotnictví (koronavirus.mzcr.cz). Souhrn platných opatření bude vyvěšen i na všech stáncích na Masarykově náměstí.

„Návštěvníci jarmarku se mohou těšit na tradiční vánoční stánky. I letos nebude chybět kovář se svou dílnou, zvěřinec, pečení kaštanů a reprodukovaná vánoční hudba. Děti i dospělí budou moci využít Ježíškovu poštovní schránku pro zaslání přáníček,“ doplňuje informace náměstek primátora Andrzej Bizoń.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.55 hvězdiček / Hodnoceno: 11x