Kladenská nemocnice zahájila rekonstrukci bloku C

6. září 2022  Redakce   Regiony  636 zobrazení  326 slov

Dlouho očekávaná rekonstrukce bloku C2 v rámci kladenské nemocnice byla slavnostně zahájena. Začíná tak náročná, ale velmi potřebná přestavba, která po dokončení přinese komfort pro pacienty i personál. Hotovo by mělo být na konci příštího roku. Investici v řádu několik stovek milionů korun financuje Středočeský kraj, jak uvedl web kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek - Oblastní nemocnice Kladno. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - Oblastní nemocnice Kladno. Foto MEDIASHOW
Maximální částky na jeden projekt se navyšují o polovinu, tedy až na 1,5 milionu. Materiál v tomto týdnu schválila Rada MČ Praha 10.  Uvedla to tisková zpráva Prahy 10
Reklama

„Investice do rekonstrukce pavilonu C2 je kryta úvěrem, který si vzal Středočeský kraj od Evropské investiční banky, a to ve výši 360 milionů korun. Pro mě osobně to znamená naplnění důležitého slibu, jenž jsme dali ve volbách a kdy jsme řekli, že chceme posouvat zdravotnictví ve středních Čechách na úroveň 21. století," říká statutární náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje Pavel Pavlík.

"Jsem velmi rád, že se to daří, byť nás zasáhla doba covidová a museli jsme zrovna tuto zakázku posunout.“

Původní termín rekonstrukce přerušila pandemie koronaviru na podzim roku 2020, a nemocnice tak z důvodu nárůstu cen musela vyhlásit nové výběrové řízení. Podařilo se vysoutěžit nového dodavatele a modernizaci tak nic zásadního nebrání.

Vzhledem k tomu, že jde celkově o rozsáhlou rekonstrukci prováděnou za provozu nemocnice, je akce rozdělena do tří časových etap.

„První část je již v plném rozběhu, v té zajišťujeme přípravu náhradních prostor a stěhování oddělení tak, abychom co nejméně narušili provoz nemocnice. Rád bych poděkoval zaměstnancům, pacientům i návštěvníkům nemocnice za trpělivost s přesuny oddělení, které jsou při tak velké rekonstrukci bohužel nezbytné,“ uvádí předseda představenstva kladenské nemocnice Jaromír Bureš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x