Kladno zahajuje komplexní analýzu parkování ve městě

9. duben 2023  Redakce   Regiony  289 zobrazení  228 slov

Město Kladno hledá plochy a možnosti pro vznik nových parkovacích míst. Rada města proto rozhodla o zahájení veřejné zakázky na akci „Koncepce dopravy v klidu města Kladna“.

Ilustrační snímek z Kladna (duben 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kladna (duben 2023). Foto MEDIASHOW

Zjednodušeně řečeno to je komplexní analýza parkování pro vybrané části města (Kročehlavy, Sítná, Centrum, Rozdělov), včetně kročehlavského sídliště, kde hypermarket Kaufland na svém parkovišti zavádí závorový systém.

Reklama

Uvedl to web města Kladna.

Vedení města ctí fakt, že jde o soukromý majetek a vede se zástupci společnosti velmi konstruktivní debatu. Kaufland například chce městu poskytnout své pozemky v bezprostředním okolí své provozovny, kde by mohly vzniknout desítky nových parkovacích míst.

Samotná analýza počítá se souhrnným sběrem dat (předpoklad květen/červen 2023), záznamem počtu zaparkovaných vozidel i leteckým snímkováním. Pro zkvalitnění analýzy budou využita data z městského kamerového systému, statistiky o prodeji parkovacích lístků a také informace o přestupcích souvisejících s parkováním.

Kromě stanovení potřebných počtů parkovacích míst analýza ukáže i případnou potřebu úprav placených zón či úprav pravidel pro udělení rezidenčních oprávnění. Kompletní koncepce bude zpracována a odevzdána maximálně do 30. listopadu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x