Kraj a Pardubice chtějí spolupracovat při výstavbě parkovacího domu

17. listopad 2022  Redakce   Regiony  527 zobrazení  285 slov

Řešení parkování v oblasti Pardubické nemocnice a širšího okolí bylo hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s pardubickým primátorem Janem Nadrchalem, náměstkem pro oblast dopravy Janem Hrabalem a starostou Městského obvodu Pardubice IV Janem Procházkou.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

Výsledkem je shoda na oživení myšlenky vybudovat v areálu Pardubické nemocnice parkovací dům. Pro jeho stavbu by mohla být použita metoda PPP, tedy zapojení soukromého sektoru.

Reklama

„V rámci města Pardubice realizujeme v tuto chvíli největší investice v historii, které dosahují až tří miliard korun. Největší z nich je budova centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici, která se stane dominantou celého areálu. Samozřejmě si uvědomujeme, že nejen v rámci realizace této stavby je v okolí nemocnice komplikované parkování, a to i přesto, že je napojena na veřejnou dopravu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Proto jsme v minulosti řešili vybudování parkovacího domu pro rozšíření kapacit parkování uvnitř areálu. V rámci stávajících možností rozpočtu kraje však tato stavba momentálně není realizovatelná, a proto se nabízí otevření debaty o možné spolupráci v rámci takzvaného PPP projektu, tedy se zapojením soukromého investora,“ dodal hejtman Martin Netolický.

O jednání na téma parkování u nemocnice požádal starosta Městského obvodu Pardubice IV Jan Procházka. „V rámci našeho obvodu se potýkáme se zhoršenou možností parkování pro rezidenty, jelikož řada míst je obsazena lidmi, kteří přijíždějí do nemocnice. Parkovací dům v areálu by tuto situaci zcela jistě vylepšil a jsem rád, že kraj je otevření debaty nakloněný,“ řekl Procházka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x