Kraj přijímá nominace na ceny životního prostředí

18. květen 2021  Redakce   Regiony  772 zobrazení  222 slov

Lidé z celého regionu se mohou zapojit do dalšího ročníku Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí. Nominace mohou posílat do 20. června, a to prostřednictvím webu CENYKRA-JE.CZ.

Z olomouckého výstaviště. Foto Archiv MediashowZ olomouckého výstaviště. Foto Archiv Mediashow

„Náhradní planetu nemáme, proto považuji péči o životní prostředí, krajinu, vodu, půdu, ovzduší, faunu či flóru za nesmírně důležitou. Lidé, společnosti a spolky nebo obce, jejichž přínos k ochraně přírody byl zvlášť významný, si ocenění a poděkování určitě zaslouží,“ uvedl radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí Martin Šmída.

Reklama

Od července budou moci lidé prostřednictvím webu přímo ovlivnit, kdo si odnese ocenění v kategorii Cena veřejnosti. O dalších vítězích pak rozhodne odborně složená porota.

Olomoucký kraj se může pyšnit zcela unikátní přírodou, vždyť se na jeho území nachází hned dvě chráněné krajinné oblasti. Ceny kraje mají mimo jiné zdůraznit, že ochrana životního prostředí je naší povinností a odpovědností vůči dalším generacím,“ dodal radní Šmída.

Kraj letos uvolní milióny korun na projekty, které s ochranou krajiny souvisí. Podporu dostanou například včelaři, záchranné stanice zvířat a znovu se rozjedou kotlíkové dotace, díky nimž ubude kouře ze starých topidel.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x