Krajské město Zlín spustilo nové webové stránky

21. červen 2022  Redakce   Regiony  718 zobrazení  438 slov

Po osmi letech má město Zlín nové webové stránky. Kromě atraktivní grafiky nabízí nejnovější funkční prvky včetně responzivního zobrazení, které zaručuje optimalizaci načtení stránek z nejrůznějších zařízení (mobily, počítače, tablety).

Ilustrační snímek ze Zlína. Foto Magistrát města ZlínaIlustrační snímek ze Zlína. Foto Magistrát města Zlína

Nový web www.zlin.eu byl zrealizován za cenu 833 339 Kč včetně DPH v rámci dotovaného projektu Moderní a přívětivě komunikující město Zlín.

Reklama

"Naším záměrem bylo vytvořit modernější a uživatelsky příjemnější webové stránky jak pro obyvatele města Zlína, tak pro externí návštěvníky. Důraz byl kladen především na přehlednost a rychlost načítání jednotlivých obsahových podstránek.

Web z roku 2014 v mnoha ohledech zestárl a uživatele, kteří pracují s nejmodernější technikou, již omezoval. Nové webové stránky jsou společně s Mobilním rozhlasem a s připravovaným Portálem občana jeden z vrcholů informačního trojúhelníku. Cílem je zkvalitnění online komunikace s úřadem,“ sdělil radní Jiří Jaroš, který má v gesci IT.

Zásadní změny popsal náměstek primátora Vojtěch Volf: „Podstatnou a důležitou změnou nových webových stránek oproti předchozí verzi je umístění vyhledávacího pole. Pomocí tohoto pole máte možnost jednoduše, rychle a přehledně vyhledat požadované informace, které mohou být složitě zanořeny ve stromové struktuře internetových stránek. Na webových stránkách jsou rovněž použity prvky, které v dnešní době již patří k základní výbavě moderních internetových stránek, jako jsou např. odkazy na sociální sítě, načítání obsahu ze sociálních sítí, responzivní zobrazení, zabezpečená komunikace prostřednictvím SSL certifikátu atd.“

Po osmiměsíčních intenzivních přípravách, v rámci nichž byla mimo jiné provedena důkladná analýza návštěvnosti původních internetových stránek a z původního webu přemigrováno přibližně 7800 podstránek a cca 16 000 souborů, byl web spuštěn do provozu 3. června 2022.

„I přes důkladnou kontrolu jednotlivých funkčních prvků, které jsou na webové stránky navázány, se mohou vyskytnout určité chyby a nesrovnalosti. Veškeré tyto anomálie evidujeme a postupně pracujeme na jejich odstranění. Za případné nedostatky se omlouváme a prosíme veřejnost o schovívavost,“ vzkázala za zlínskou radnici Zdeňka Bačová, vedoucí Odboru informatiky Magistrátu města Zlína.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x