Královéhradecký kraj je připraven pomoci obcím jižní Moravy

25. červen 2021  Redakce   Regiony  792 zobrazení  357 slov

Hejtman Martin Červíček svolal poradu členů bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje. Důvodem bylo vyhodnocení požadavků na pomoc obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem.

Hasiči. Foto Královéhradecký krajHasiči. Foto Královéhradecký kraj

A také shrnutí situace v Královéhradeckém kraji v souvislosti s mimořádnými klimatickými událostmi.

Reklama

„Ředitelé krajských složek IZS nás informovali, že už během čtvrtečního večera komunikovali s jihomoravskými partnery a probrali pomoc z jejich strany. Z Královéhradeckého kraje do postižených obcí vyrazilo šest desítek policistů, kteří jsou vybaveni například termovizní a další technikou, a pomáhají zde s dopravou, zajištěním bezpečnosti a také ochranou majetku,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Předpokládá se, že v následujících dnech budou na jihu Moravy potřeba zejména tzv. interventi z řad policie i záchranné služby, kteří budou lidem poskytovat psychickou podporu a další pomoc.

„Budeme reagovat na požadavky, které obdržíme v následujících dnech, a případně zkoordinujeme dobrovolnickou pomoc, kterou lidé nabízí. Zároveň je Královéhradecký kraj připraven pomoci nejpostiženějším obcím finančně, což probereme na jednání rady kraje,“ doplnil hejtman.

Mimo situace na jižní Moravě bylo tématem porady také vyhodnocení stavu v Královéhradeckém kraji, kde naštěstí nedošlo k zásadním škodám během předešlých dní. Podle předpovědí meteorologů se nepředpokládá, že by východ Čech v příštích dnech zasáhly mimořádné klimatické události.

„Shodli jsme se na systému předávání informací a vyhodnocení požadavků, abychom byli schopni rychle reagovat na potřeby a požadavky zasažených obcí,“ dokončil hejtman Martin Červíček.

Nejen v Královéhradeckém kraji se vzedmula obrovská vlna solidarity nejenom ze strany veřejnosti, ale také ze strany nejrůznějších organizací. Kraj proto infolinku 495 817 110 zřízenou k očkování využije také pro účely shromažďování podnětů a nabídek pomoci.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x