Lázeňské lesy a parky se od ledna spojí do jedné organizace

30. listopad 2022  Redakce   Regiony  283 zobrazení  318 slov

Od 1. ledna 2023 dojde ke sloučení Správy lázeňských parků (SLP) a Lázeňských lesů Karlovy Vary (LLKV), příspěvkových organizací města Karlovy Vary.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

Od propojení provozů si vedení magistrátu slibuje zrychlení a zkvalitnění služeb, jako je úklid odpadků nebo sekání trávy ve městě. Uvedl to web města Karlovy Vary.

Reklama

Vyšší efektivity práce bude dosaženo díky střídavému využití zaměstnanců jak v lázeňských lesích, tak v parcích.

Spojení a zjednodušení administrace rovněž znamená finanční úsporu, která do budoucna zajistí možnost navýšení investic a další rozvoj.

Stejná struktura příspěvkových organizací, kdy správa lesů a parků fungovala jako jedny technické služby, byla ve Varech nastavena až do roku 1968 a osvědčila se i v jiných velkých městech, například v Praze. Organizace vzniklá fúzí podniků ponese název Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary.

„Činnost obou organizací se částečně překrývá a pro mnohé práce jsou využívány stejné stroje. Spojením lesů a parků tedy odpadá nutnost nakupovat stejnou techniku dvakrát,“ vysvětluje důvody fúze primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová a dodává: „Stejný princip platí i pro zaměstnance a služby. Zaměstnanci využívaní od jara do podzimu v lesích na pěstební práce mohou přes zimu pomáhat s úklidem ve městě, na pokácení rizikového stromu nebude nutné najímat externího těžaře, bude možné využít vlastního, což výrazně sníží náklady a urychlí práci.“

Zaměstnanci obou organizací již byli o nastávající změně informováni. Jejich práva i povinnosti přecházejí v plném rozsahu na přejímajícího zaměstnavatele a zůstávají nedotčeny.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x