Letní stadion v Pardubicích se brzy zazelená

1. červenec 2022  Redakce   Regiony  1183 zobrazení  332 slov

Rekonstrukce Letního stadionu v Pardubicích se posouvá do další etapy. Hrubá stavba hlavní tribuny, která patří mezi památkově chráněné objekty, byla dokončena již začátkem června, v případě dalších tribun se již provádí práce na jejich osvětlení.

Foto Magistrát města Pardubic.Foto Magistrát města Pardubic.

Od srpna by se stavbaři měli pustit do pokládky trávníku, který z této plochy udělá ten pravý fotbalový stadion.

Reklama

„Hlavní tribuna ležící v západní části stadionu byla zachována a rekonstruována tak, aby zde bylo možné vytvořit zázemí nejen pro samotné hráče, ale také pro novináře a samozřejmě diváky. V horní části hlavní tribuny se budou nacházet skyboxy, přičemž dohromady hlavní tribuna pojme na 600 diváků,“ informuje primátor města Martin Charvát.

„Jižní, severní a východní tribuna byly dostavěny prefabrikovanou formou, což znamená, že jednotlivé železobetonové díly byly odlity do forem, převezeny na místo stavby a poskládány do potřebné podoby, což je časově méně náročnější postup,“ dodává Martin Charvát.

V podobě, v jaké bude stadion na začátku ledna 2023 dokončen, bude jeho kapacita 4600 diváků. Díky možnosti jednotlivé tribuny dostavět a propojit bude následně možné tento počet diváků až dvojnásobit.

Všechny tři dostavěné tribuny jsou již schovány pod střechou, v současné době firma pracuje na jejich osvětlení. V dalších měsících firmu čeká pokládka umělého trávníku na tréninkové ploše a pokládka přírodního trávníku na hlavní hrací ploše, stavbaři budou pracovat na zázemí tribun, další práce budou probíhat na rozšíření sjezdu ke stadionu z nábřeží Václava Havla.

Revitalizaci letního stadionu zadalo město metodou Design – build, kdy vybraný dodavatel, v tomto případě společnost PORR, garantuje zadavateli na základě předem stanovených podmínek zpracování projektu i jeho naplnění, včetně ceny.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x