Liberec má Plánovací smlouvu na dostavbu třídy 1. máje

4. květen 2022  Redakce   Regiony  325 zobrazení  550 slov

Radní Liberce souhlasili s uzavřením Plánovací smlouvy na dostavbu ulice 1. máje pro dva bytové domy s komerčními plochami. Během této stavby dojde k rekonstrukci a rozšíření stávajících stavebních objektů veřejné infrastruktury.

Ilustrační snímek z centra Liberce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Liberce. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
Konkrétně jde o  vybudování pěší zóny ve  Slavíčkově ulici, k úpravě komunikace a chodníku na ulici 1. máje, včetně dopravního řešení, k vegetačním úpravám veřejného prostoru, vybudování dětského hřiště a opěrných stěn. Stejně tak zhotovitel stavby vybuduje inženýrské sítě, včetně veřejného osvětlení. Plánovací smlouvu město Liberec uzavře se společností SYNER Group, a.s. Návrh smlouvy projednají zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 26. května.
„Poválečné vybourání uliční čáry domů v tehdejší Nádražní ulici nebylo urbanisticky šťastné řešení. Dodnes nebudí tato městská třída příjemný pocit, proluky se dají s nadsázkou označit jako ´vylámané zuby´. Dlouhodobě usilujeme o navrácení řady domů do uliční čáry a projekt dostavby Syneru je prvním projektem, který naváže na budovu bývalé IPB Banky. Navazovat budou další investoři po obou stranách ulice. U tohoto projektu jsme rádi, že městu vyšel investor vstříc, změnil své původní územní rozhodnutí a vybuduje vše tak, jak si odbor ekologie a veřejného prostoru + KAM přejí. Výsledkem bude hezká, městotvorná, důležitá ulice směrem k nádraží,“ říká náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

 

Konkrétně jde o  vybudování pěší zóny ve  Slavíčkově ulici, k úpravě komunikace a chodníku na ulici 1. máje, včetně dopravního řešení, k vegetačním úpravám veřejného prostoru, vybudování dětského hřiště a opěrných stěn.

Stejně tak zhotovitel stavby vybuduje inženýrské sítě, včetně veřejného osvětlení. Plánovací smlouvu město Liberec uzavře se společností SYNER Group, a.s. Návrh smlouvy projednají zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 26. května.

„Poválečné vybourání uliční čáry domů v tehdejší Nádražní ulici nebylo urbanisticky šťastné řešení. Dodnes nebudí tato městská třída příjemný pocit, proluky se dají s nadsázkou označit jako ´vylámané zuby´. Dlouhodobě usilujeme o navrácení řady domů do uliční čáry a projekt dostavby Syneru je prvním projektem, který naváže na budovu bývalé IPB Banky," říká náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

"Navazovat budou další investoři po obou stranách ulice. U tohoto projektu jsme rádi, že městu vyšel investor vstříc, změnil své původní územní rozhodnutí a vybuduje vše tak, jak si odbor ekologie a veřejného prostoru + KAM přejí. Výsledkem bude hezká, městotvorná, důležitá ulice směrem k nádraží,“ dodává Jiří Šolc.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x