Město Olomouc pomáhá seniorům při rezervaci při očkování

15. leden 2021  Redakce   Regiony  1026 zobrazení  957 slov

Od pátečního rána 15. ledna je v provozu celostátní centrální systém registrace zájemců o vakcínu proti covidu-19. Do rezervačního systému ministerstva zdravotnictví se nyní mohou hlásit senioři od osmdesáti let výše. spuštěním registračního systému obrátilo několik seniorů.

Z Olomouce. Foto Archiv MediaShow.czZ Olomouce. Foto Archiv MediaShow.cz

Reklama
Vzhledem k tomu, že registraci je nutné provést na internetu, představuje to pro řadu starších lidí obtížný úkol. Právě s jejím překonáváním je město Olomouc připraveno seniorům pomáhat. Možností je telefonická asistence při registraci nebo v případě imobilních občanů i osobní návštěva u nich doma, jak uvádí tisková zpráva Magistrátu města Olomouce.
Město Olomouc už od loňského jara provozuje bezplatnou telefonní krizovou linku 800 606 800. „Na ni se teď mohou senioři v případě potřeby obrátit, pokud se nedovolají na celostátní krizovou linku 1221 nebo svému praktickému lékaři,“ říká primátor Mirek Žbánek. „Naši sociální pracovníci jim budou radit buď po telefonu, nebo se s nimi mohou dohodnout i na osobní návštěvě doma,“ dodává Mirek Žbánek. Tuto variantu by ale měli volit jen imobilní občané.
Právě sociální pracovníci mají i podle celostátního metodického pokynu pro očkování oprávnění pomoct s registrací a rezervací seniorů. Pracovníci odboru sociálních věcí by se samozřejmě seniorům před vpuštěním do bytu prokazovali příslušným služebním průkazem. Seniorům s registrací do systému mohou pomáhat i jejich rodinní příslušníci nebo další blízcí. Pomoc města je zamýšlena primárně pro ty zájemce, kterým jinak nemá kdo pomoci. Pro registrace je důležité, aby zájemce měl mobilní telefon, na který mu systém zašle PIN kód. O tom, jak řešit rezervaci v případech, kdy dotyčný mobilní telefon nevlastní, magistrát zjišťuje informace.
Systém je spuštěn teprve první den a lze očekávat, že bude v dalších dnech aktualizován, přibývat budou i další volné termíny. Měnit se může i síť očkovacích center, v Olomouci je prozatím umístěno ve Fakultní nemocnici. „Vývoj situace pozorně sledujeme a vyhodnocujeme. Příští týden pak krizový štáb projedná případné další kroky, jak seniorům pomoci,“ dodává náměstek primátora Martin Major.
V Olomouci aktuálně žije 4921 osob ve věku nad osmdesát let. Během pátečního dopoledne se už na krizovou linku města v souvislosti se

Vzhledem k tomu, že registraci je nutné provést na internetu, představuje to pro řadu starších lidí obtížný úkol. Právě s jejím překonáváním je město Olomouc připraveno seniorům pomáhat.

Možností je telefonická asistence při registraci nebo v případě imobilních občanů i osobní návštěva u nich doma, jak uvádí tisková zpráva Magistrátu města Olomouce.

Město Olomouc už od loňského jara provozuje bezplatnou telefonní krizovou linku 800 606 800.

„Na ni se teď mohou senioři v případě potřeby obrátit, pokud se nedovolají na celostátní krizovou linku 1221 nebo svému praktickému lékaři,“ říká primátor Mirek Žbánek. „Naši sociální pracovníci jim budou radit buď po telefonu, nebo se s nimi mohou dohodnout i na osobní návštěvě doma,“ dodává Mirek Žbánek. Tuto variantu by ale měli volit jen imobilní občané.

Právě sociální pracovníci mají i podle celostátního metodického pokynu pro očkování oprávnění pomoct s registrací a rezervací seniorů.

Pracovníci odboru sociálních věcí by se samozřejmě seniorům před vpuštěním do bytu prokazovali příslušným služebním průkazem. Seniorům s registrací do systému mohou pomáhat i jejich rodinní příslušníci nebo další blízcí.

Pomoc města je zamýšlena primárně pro ty zájemce, kterým jinak nemá kdo pomoci. Pro registrace je důležité, aby zájemce měl mobilní telefon, na který mu systém zašle PIN kód. O tom, jak řešit rezervaci v případech, kdy dotyčný mobilní telefon nevlastní, magistrát zjišťuje informace.

Systém je spuštěn teprve první den a lze očekávat, že bude v dalších dnech aktualizován, přibývat budou i další volné termíny. Měnit se může i síť očkovacích center, v Olomouci je prozatím umístěno ve Fakultní nemocnici. „Vývoj situace pozorně sledujeme a vyhodnocujeme. Příští týden pak krizový štáb projedná případné další kroky, jak seniorům pomoci,“ dodává náměstek primátora Martin Major.

V Olomouci aktuálně žije 4921 osob ve věku nad osmdesát let.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x