Mezinárodní den památek a sídel přilákal v Chomutově stovky návštěvníků

28. duben 2022  Redakce   Regiony  265 zobrazení  704 slov

Koncem dubna se otevřely téměř dvě desítky chomutovských památek v rámci akce Mezinárodní den památek a sídel. Největší zájem byl o expozici oblastního muzea, kterou navštívilo 581 lidí. Uvedl to web města Chomutova.

Ilustrační snímek z Chomutova. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Chomutova. Foto MEDIASHOW

Reklama
Své dveře otevřely památky, které jsou běžně přístupné, ale i ty, kam se návštěvníci jen tak nedostanou. Z nich lze jmenovat například klenotnici na starobylé radnici.
Zpřístupněny byly také prostory oblastního muzea, jak na radnici, tak v jezuitském areálu, kde zájemci mohli vystoupat dokonce i na Hvězdářskou věž. Chomutovská knihovna uvítala návštěvníky v kostele sv. Ignáce, galerii Špejchar i Lurago a na Městské věži.
„Historické památky otevíráme veřejnosti dvakrát ročně na jaře a na podzim. Podle účasti návštěvníků víme, že je o ně velký zájem. Při poslední akci zavítalo na radnici téměř pět set lidí,“ pochvaluje si náměstek Märc.
Dalšími památkami, které mohli Chomutované navštívit, byly církevní stavby chrám sv. Ducha v Hálkově ulici, kostel Nanebevzetí Panny Marie na Náměstí 1. máje a dokonce i kostel sv. Barbory na Lipské ulici. Nadšenci železniční techniky si přišli na své v areálu lokomotivního depa Českých drah, kde byl otevřen železniční depozitář Národního technického muzea.
Město Chomutov se k této akci, vyhlášené organizací UNESCO již v roce 1982, připojuje tradičně již několik let. „Díky výborné spolupráci s muzeem, knihovnou, informačním centrem a zástupci církví můžeme většinou zdarma zpřístupnit známé i utajené historické památky. Mnozí pak zjistí, jaké máme v Chomutově významné architektonické či jiné klenoty,“ nešetří chválou Milan Märc.

Své dveře otevřely památky, které jsou běžně přístupné, ale i ty, kam se návštěvníci jen tak nedostanou. Z nich lze jmenovat například klenotnici na starobylé radnici.Zpřístupněny byly také prostory oblastního muzea, jak na radnici, tak v jezuitském areálu, kde zájemci mohli vystoupat dokonce i na Hvězdářskou věž.

Chomutovská knihovna uvítala návštěvníky v kostele sv. Ignáce, galerii Špejchar i Lurago a na Městské věži.

„Historické památky otevíráme veřejnosti dvakrát ročně na jaře a na podzim. Podle účasti návštěvníků víme, že je o ně velký zájem. Při poslední akci zavítalo na radnici téměř pět set lidí,“ pochvaluje si náměstek Märc.

Dalšími památkami, které mohli Chomutované navštívit, byly církevní stavby chrám sv. Ducha v Hálkově ulici, kostel Nanebevzetí Panny Marie na Náměstí 1. máje a dokonce i kostel sv. Barbory na Lipské ulici.

Nadšenci železniční techniky si přišli na své v areálu lokomotivního depa Českých drah, kde byl otevřen železniční depozitář Národního technického muzea. Město Chomutov se k této akci, vyhlášené organizací UNESCO již v roce 1982, připojuje tradičně již několik let.

„Díky výborné spolupráci s muzeem, knihovnou, informačním centrem a zástupci církví můžeme většinou zdarma zpřístupnit známé i utajené historické památky. Mnozí pak zjistí, jaké máme v Chomutově významné architektonické či jiné klenoty,“ nešetří chválou Milan Märc.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil