Mladá Boleslav je na zimní údržbu ve městě připravena

19. listopad 2022  Redakce   Regiony  377 zobrazení  243 slov

V Mladé Boleslavi napadl 18. listopadu první sníh. Město je na příchod zimy připraveno. Společnost Compag, která zajišťuje zimní údržbu chodníků a komunikací, včas zajistila přípravu a nákup nové techniky, materiálu i zajištění personálních zdrojů.

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi - z části náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi - z části náměstí. Foto MEDIASHOW

Uvedl to web města Mladé Boleslavi v tiskové zprávě.

Reklama

Kvalita zimní údržby je závislá především na připravenosti techniky a obsluhujícího personálu.

„Veškerý materiál i techniku každoročně připravujeme s dostatečným předstihem. Je nutné na automobily, které mimo zimní období slouží jako kropící, nebo zametací, naistalovat radlice a sypače na sůl. Nakoupili jsme i novou techniku. Díky včasnému nákupu se nám podařilo zajistit posypové soli dostatek a ještě za staré nákupní ceny,“ uvedl radní Miloslav Neuman.

Do terénu tak během zimy k údržbě ulic, komunikací a chodníků vyjede celkem 9 sypačů s radlicemi, navíc jsou smluvně zajištěny traktory s pluhem od soukromých subjektů. Splečnost Compag zakoupila další 2 nové malotraktory pro údržbu úzkých komunikací – jejich celkový počet je nyní také 9 strojů.

Údržbu chodníků bude během zimy zajišťovat celkem 6 čtyřkolek, které se pri tuto činnost velice osvědčily.

Během zimy  techniku pro údržbu komunikací obsluhuje30 pracovníků společnosti Compag, dalších téměř 50 lidí zajišťuje ruční odstranění sněhu a ledu z ulic a chodníků, především v místech, do kterých se strojní technika nedostane.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x