Mladá Boleslav podpoří sportovní a volnočasové kluby

28. červen 2022  Redakce   Regiony  875 zobrazení  527 slov

Zastupitelé Mladé Boleslavi na svém červnovém jednání schválili další finanční podporu sportovních a volnočasových klubů, které se věnují práci s dětmi.

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi - magistrát města. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi - magistrát města. Foto MEDIASHOW

Město podporuje volnočasové aktivity dětí včetně sportovních každoročně částkou zhruba 10 milionů korun, s ohledem na zvyšování cen energií a zdražování obecně ale letos podporu ještě navýší. Uvedl to web Mladé Boleslavi v tiskové zprávě.

Reklama

"Dostala se k nám informace, že některé kluby, které pracují s dětmi a mládeží, zvažují od nového školního roku zvýšení členských příspěvků. My se snažíme dlouhodobě podporovat rodiny s dětmi, a zdražení volnočasové činnosti vnímáme jako velmi negativní, chceme umožnit smysluplné trávení volného času všem dětem, které o to stojí," vysvětlil primátor města Raduan Nwelati.

Primátor Nwelati na tiskové konferenci vysvětluje způsob podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže. S ohledem na rostoucí inflaci, ceny energií a tím růst nákladů nabízí město sportovním organizacím, které pracují s dětmi, navýšení stávajícího příspěvku o až 600 korun na jednoho člena s tím, že tato částka nesmí přesáhnout 100 % dotace, kterou už kluby dostaly.

Na oplátku se kluby musí zavázat, že v příštím roce nezdraží členské příspěvky. Město se naopak snaží kluby motivovat k tomu, aby příspěvky zlevnily. Proto jim nabízí ještě další finanční pomoc, a to 250 korun na každé dítě, které je členem klubu a má trvalé bydliště v Mladé Boleslavi.

"Podmínkou ovšem je, aby o tuto částku, tedy 250 korun, byly příspěvky pro příští sezónu nižší," vysvětlil primátor Nwelati. Tato podpora se týká 44 klubů, a pokud by tuto možnost využily všechny, celkem by to město stálo 3,3 milionu korun.

Pokud jde o organizace, které se věnují volnočasové činnosti dětí a mládeže, těm město navýší stávající roční příspěvek o 30 procent. Důvodem je to, že ani přidělování dotace se v případě těchto organizací neřídí počtem členů. I tady pak nabídne další podporu ve výši 250 korun na každé dítě, které je členem klubu a má trvalé bydliště v našem městě.

Opět ale pouze v případě, že se závaží o tuto částku snížit členské příspěvky na příští sezónu. V případě volnočasových organizací jde o 15 klubů a celková částka podpory, pokud by o ni měli zájem všichni, je zhruba 280 tisíc korun. Podobnou podporu město nabídne i organizacím, které zde provozují sociální služby. Jde zhruba o dvě desítky organizací, jimž bude díky tomu příspěvek od města navýšen o 30 %. V tomto případě se jedná o necelých 800 tisíc korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x