Mladá Boleslav představila úspěšný integrovaný projekt

31. květen 2022  Redakce   Regiony  724 zobrazení  452 slov

V Brně proběhla konference s názvem „Metropolitní spolupráce s ručením (ne)omezeným?!“, kde se uskutečnilo jednání zástupců měst začleněných do Integrovaných teritoriálních investic (ITI) a zástupců Řídícího orgánu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

Mladá Boleslav stejně jako další města na konferenci odprezentovala úspěšně realizovaný integrovaný projekt v právě končícím období i další připravované investice. Město zastupovala manažerka IPRÚ Mladá Boleslav Petra Tůmová. Uvedl to v tiskové zprávě web města Mladé Boleslavi.

Reklama

V právě končícím období město Mladá Boleslav vyčerpalo okolo 700 milionů korun na investice do oblasti dopravní infrastruktury, školství či sociální oblasti z Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ).

Jak zaznělo v Brně při prezentaci Lenky Kriegischové, zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Mladá Boleslav ke konci letošního roku splní procenta čerpání dle požadavků resortu.

Mezi úspěšně zrealizované projekty patří i integrované řešení sociálních služeb, které zastřešuje Centrum 83 a zahrnuje vybudování aktivizačního centra s denním stacionářem pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, vybudování domova pro osoby s nízkofunkčním autismem, projekt komunitní kavárny a projekt chráněného bydlení v ulici Palackého.

Právě toto integrované řešení v celkové hodnotě okolo 35 milionů korun Mladá Boleslav prezentovala na svém panelu při konferenci v Brně. Michal Ulrich, zástupce Ministerstva dopravy ČR, zmínil preferenci strategických projektů rozvojového charakteru zaměřených na oblast kolejových vozidel a telematiku. I těmito oblastmi se Mladá Boleslav zabývá.

Pro období do roku 2027 se Mladá Boleslav řadí mezi 13 vybraných aglomerací ITI a je jediným okresním městem po boku Prahy, Brna, Ostravy, Olomouce či Plzně. Díky tomu bude moci realizovat projekty ve vymezeném území se zaměřením na veřejná prostranství, školství, dopravní infrastrukturu včetně cyklostezek a zastávek, sociální oblast či podporu cestovního ruchu.

„Mezi takto financované investice by měl v příštích letech patřit i projekt komplexní revitalizace přednádražního prostoru na hlavní stanici v Mladé Boleslavi, kde by díky investici Správy železnic měla vyrůst nová potřebná nádražní budova. My jako město chceme využít prostředky na rekonstrukci terminálu autobusové dopravy, vybudování obslužných komunikací pro osobní a veřejnou dopravu a revitalizaci plochy pro pěší včetně parkových úprav, čímž by došlo k celkové proměně prostoru,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Právě tento chystaný integrovaný projekt Mladá Boleslav prezentovala v Brně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x