Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově n.K. by mohla začít příští rok

8. červen 2021  Redakce   Regiony  1087 zobrazení  406 slov

Příští rok by Královéhradecký kraj mohl zahájit modernizaci a dostavbu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Foto Královéhradecký krajFoto Královéhradecký kraj

Financování projektu za více jak 850 milionů korun schválila rada kraje. Jednat o něm budou ještě zastupitelé. Na investici v minulosti přislíbil přispět stát 300 miliony korun.

Reklama

Rychnovská nemocnice zajišťuje zdravotnickou péči pro oblast s minimálně 80 tisíci obyvateli. Je důležitou součástí krajské zdravotnické sítě a tuto investici, která sjednotí její provoz, potřebuje.

V rámci projektu kraj hodlá přistavět nový pětipodlažní pavilon s urgentním příjmem, operačními sály a ambulantní péčí a také zmodernizovat tři ze sedmi podlaží stávajícího pavilonu dětského oddělení, interny, gynekologie a porodnice (DIGP). Obě budovy budou vnitřně propojeny. Tím vznikne jeden funkční celek, který bude optimálně využívat stávající personální kapacity bez potřeby jejího navýšení.

„V současnosti má projekt vydané stavební povolení a připravena je i kompletní projektová dokumentace, za kterou kraj zaplatil 24,4 milionu korun. Za předpokladu, že krajští zastupitelé financování projektu schválí a kraj obdrží vládou přislíbené finance, jsme připraveni zahájit stavební práce již v roce 2022,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast inovací, investic a informačních technologií.

„Zároveň se ale připravujeme i na variantu, že nám stát dotaci neposkytne a budeme muset hledat další finanční zdroje pro tento projekt, jehož předpokládané náklady přesahují 850 milionů korun,“ dodal Bulíček.

Administraci, přípravu a realizaci projektu zajišťuje oddělení průmyslových zón krajského Centra investic, rozvoje a inovací.

Projekt je součástí třech usnesení vlády z února 2015, června 2017 a října 2020. K podpoře infrastruktury v okolí průmyslové zóny Solnice-Kvasiny se stát zavázal již v roce 2015, kdy vzniklo Memorandum o spolupráci mezi vládou ČR, společností Škoda Auto a Královéhradeckým krajem.

Spádová oblast Nemocnice Rychnov nad Kněžnou má více než 80 tisíc obyvatel. Nedaleko se nachází rekreační oblast Orlických hor i nejvýznamnější průmyslová zóna v kraji Solnice-Kvasiny v kraji s 12 tisíci


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.47 hvězdiček / Hodnoceno: 15x