Most posílí bezpečnostní systém v areálu nemocnice

21. září 2021  Redakce   Regiony  969 zobrazení  328 slov

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), Ústecký kraj, statutární město Most a Policie České republiky podpoří kroky vedoucí k vyšší bezpečnosti personálu a pacientů v mostecké nemocnici. Shodli se na tom jejich představitelé při jednání na ředitelství Nemocnice Most, o. z. Most.

Ilustrační snímek z Mostu. Foto MediashowIlustrační snímek z Mostu. Foto Mediashow

Prvním takovým krokem bude významné posílení bezpečnostního systému v areálu druhé největší nemocnice KZ o nové kamerové body. Uvádí to tisková zpráva na webu www.kzcr.eu, kterou převzal i web Ústeckého kraje.

Reklama

„Počet kamer v mostecké nemocnici se musí zvýšit, nutno je začít jednoznačně na centrálním příjmu. Představenstvo, vzhledem k důležitosti opatření, bude o uvolnění finančních prostředků pro tento první krok ke zvýšení bezpečnosti našich zdravotníků a samotných pacientů rozhodovat na svém nejbližším jednání. Jsem přesvědčen, že dnešní schůzka je dobrým začátkem pro pokračování spolupráce všech zúčastněných stran,“ řekl Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

„Zabezpečení centrálního příjmu nemocnice co nejdříve je nyní úkol pro vedení Krajské zdravotní. Začít na něm pracovat je možné prakticky ihned, protože finančně nepůjde o zásadní položku. A poté i samozřejmě pokračovat v rozšíření bezpečnostních prvků v celé nemocnici. Na základě dosavadních zkušeností musíme ochránit personál, pokud možno, co nejvíce,“ zdůraznil Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

„Spolupráce městské policie s nemocnicí a jejím centrálním příjmem, myslím si, funguje v současné době dobře, ale jsme připraveni být nápomocni k dalším krokům ke zvýšení bezpečnosti jak personálu, tak pacientů. Posílení kamerového systému, na jehož potřebě jsme se shodli, je jistě tím správným začátkem,“ uvedl Jan Paparega, primátor statutárního města Most.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.53 hvězdiček / Hodnoceno: 15x