Na zimu jsme připraveni, hlásí Správa a údržba silnic Jihočeského kraje

20. říjen 2022  Redakce   Regiony  259 zobrazení  302 slov

Na zimu jsme připraveni! Takové je hlášení, které Jihočeskému kraji, jakožto svému zřizovateli, každoročně předkládá Správa a údržba silnic. Blížící se zima a nenadálé změny počasí totiž nesmí ohrozit bezpečí na jihočeských silnicích. Uvedl to web Jihočeského kraje.

Ilustrační snímek z Jihočeského kraje - z Českých Budějovic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihočeského kraje - z Českých Budějovic. Foto MEDIASHOW

Celkem 198 posypových vozů, z toho 7 nových, 9 šípových pluhů, 16 sněhových fréz či 73 nakladačů je proto připraveno vyjet na více než šest tisíc kilometrů jihočeských silnic I., II., III. tříd a dálnici D4.

Reklama

Kompletně vyřešen je v tomto okamžiku i operační plán zimní údržby, zajištěno je dostatečné množství posypového materiálu a všichni pracovníci jsou proškoleni. K přestavbě techniky na zimní provoz dojde v druhé polovině října.

„Dobrou zprávu máme zejména pro Volarsko, kde jsme uvedli do provozu novou skladovací halu s kapacitou 600 tun soli a 1 500 tun inertního materiálu. Obsluha celé oblasti tak bude daleko lepší a rychlejší,“ upozornil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Antonín Krák a dodal, že krajští silničáři zvládají obsluhu všech silnic v zákonných limitech tak, aby byly co nejdříve bezpečně sjízdné.

Krák následně ubezpečil, že pro zimní sezonu 2022/2023 je zajištěno dostatečné množství posypového materiálu.

„Od jara je vysoutěženo a nakoupeno 35 tisíc tun soli a 56 tisíc tun inertního materiálu za 75 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a pro zajímavost dodal, že kompletní náklady na celou loňskou zimní sezonu, včetně nákladů na mzdy, pohonné hmoty apod. byly 290 milionů.

Spotřebováno loni bylo 22 tisíc tun soli a 40 tisíc tun inertního materiálu. Vzhledem k nárůstu cen se tak dají v letošním roce očekávat náklady o 20 až 25 procent vyšší.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x