Nábřeží v Pardubicích čekají úpravy

26. květen 2021  Redakce   Regiony  912 zobrazení  278 slov

Zdymadlo a sídliště Závodu míru brzy propojí nová cyklostezka, kterou pardubická radnice plánuje vybudovat na nábřeží.

Nábřeží. Foto Magistrát města PardubicNábřeží. Foto Magistrát města Pardubic

Trasa, která bude určená nejen cyklistům, ale také pro pěší, povede v severní části parkoviště, podél levého břehu Labe a městu nabídne další možnost, jak toto parkoviště efektivněji využít.

Reklama

Úpravy na nábřeží přitom budou spojeny s reorganizací parkovacích stání, díky čemuž se parkoviště stane součástí inteligentního parkovacího systému.

„Město v rámci projektu systému inteligentního parkování intenzivně pracuje na osazení parkovacích míst čidly. K tomu je ovšem třeba, aby daná komunikace byla označena vodorovným značením, které přesně vytyčí, kde má být auto zaparkováno, jelikož čidla musí být umístěna přímo pod vozidlem,“ informuje o plánovaných novinkách na nábřeží  náměstek Petr Kvaš s tím, že snahou města je do doby kompletní revitalizace nábřeží učinit tuto lokalitu alespoň nějakým způsobem pro chodce a cyklisty atraktivnější a přístupnější.

„Rozhodli jsme se proto prací spojených s vyznačováním parkovacích míst využít a provést zde během léta menší reorganizaci parkoviště, kdy stávající značení bude nahrazeno vodorovným a severní část parkoviště bude vyhrazena chodcům a cyklistům. Jelikož se bude jednat o úpravy, které nebudou stavebního, ale spíše kosmetického rázu, náklady s tím spojené budou minimální,“ uvedl Kvaš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 10x