Nemocnice v Moravské Třebové bude mít nové prostory

2. duben 2022  Redakce   Regiony  786 zobrazení  245 slov

Již jen čtvrt roku zbývá k přestěhování Nemocnice následné péče v Moravské Třebové do nového pavilonu, který staví Pardubický kraj.

Atrium nemocnice v Moravské Třebové. Foto Pardubický krajAtrium nemocnice v Moravské Třebové. Foto Pardubický kraj

Samotná budova nemocnice bude mít 90 lůžek, ale také rehabilitaci, laboratoře, administrativně-provozní část a stravovací provoz. Součástí areálu je i základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. V nemocnici se uskutečnil kontrolní den za účasti hejtmana Martina Netolického a náměstka pro oblast investic Romana Línka.

Reklama

„V rámci samotné stavby se dostáváme opravdu do finalizace celé stavby. S generálním dodavatelem jsme se dohodli, že do 15. května bude z jeho strany vše dokončeno.  V posledním červnovém týdnu bychom pak chtěli stavbu představit veřejnosti a počátek července bychom věnovali přesunu provozu ze stávajícího areálu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Debaty o modernizaci nemocnice nebyly jednoduché, a to vzhledem ke složitým majetkoprávním vztahům.

„Složitost vztahů, které v areálu panovaly od 90. let, nás vedly k jednání s majiteli budov. Shodu na kupní ceně zastaralých objektů však nebylo možné najít, a proto jsme se rozhodli pro výstavbu zcela nové moderní nemocnice následné péče na pozemku po bývalém dětském pavilonu, který na nás bezúplatně převedlo město,“ vrátil se k několik let starým jednáním hejtman Martin Netolický.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil