Neziskovky převzaly ocenění za pomoc v obcích po tornádu

9. prosinec 2021  Redakce   Regiony  576 zobrazení  251 slov

Bronzové medaile z rukou hejtmana Jana Grolicha převzalo v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí v Brně šest nestátních neziskových organizací.

Foto Jihomoravský krajFoto Jihomoravský kraj

Ocenění dostaly za mimořádné pracovní nasazení a významnou pomoc v obcích, které letos v červnu zasáhlo ničivé tornádo.

Reklama

Zjišťování potřeb postižených osob, distribuce humanitární pomoci, organizace dobrovolnické pomoci, pomoc v terénu, finanční pomoc a dluhové poradenství, psychologická podpora, zprostředkování odborných řemeslníků a další. S tím vším pomáhaly nestátní neziskové organizace v obcích postižených přírodní katastrofou.

Pamětní bronzové medaile převzaly tyto neziskovky: Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Nové Mlýny, Diecézní charita Brno, SPONDEA, Humanitární organizace ADRA, Diakonie Českobratrské církve evangelické Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, Člověk v tísni. Dodatečně hejtman ocenění udělí i organizacím, které se nemohly zúčastnit, a to Českému červenému kříži - oblastní spolek Brno a Armádě spásy.

„Vaše pracovní nasazení bylo mimořádné. Dokázali jste ve sbírkách na podporu lidí zasažených tornádem stovky milionů korun. Máte totiž dobré jméno a lidé vám věří. Protože děláte dobrou práci. Díky vám se vrátila spousta rodin tak rychle do svých domovů. Ještě jednou velké díky,“ řekl během komorního ceremoniálu jihomoravský hejtman Jan Grolich.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x