Nová silnice v Pardubickém kraji vyšla na 184 milionů

26. červen 2022  Redakce   Regiony  1278 zobrazení  242 slov

Pardubický kraj v posledních letech investuje výrazné finanční prostředky do modernizací silnic v okolí Seče a Třemošnice. V minulých dnech byla dokončena investice do modernizace silnice II/337 ze Seče do Třemošnice za 184 milionů korun včetně daně.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Již v roce 2020 byla dokončena kompletní úprava komunikace z Trhové Kamenice do Vršova za 155 milionů korun a nyní je dokončováno její pokračování z Vršova do Seče za 121 milionů korun.

Reklama

Nyní otevřený úsek silnice začíná v Seči na křižovatce se silnicí II/340 a končí v Třemošnici na křižovatce se silnicí III/33741.

Nejnáročnější částí stavby a její dominantou byl bezesporu skalní masiv, který se zároveň nachází na území národní přírodní rezervace Lichnice v chráněné krajinné oblasti Železné hory.

„Skalní masiv podél komunikace byl v havarijním stavu a docházelo k jeho sesuvu na komunikaci. Musela být odstraněna vegetace, která masiv rozrušovala, došlo k očištění skalních stěn, byly odstraněny svahové pokryvy a rizikové části masivu bylo nutné odtěžit,“ přiblížil práce hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj zároveň počítá s návazností posledního úseku od Třemošnice po hranici kraje. „V současnosti máme připravenou projektovou dokumentaci a čekáme na vypsání vhodné výzvy. Pokud by se vše povedlo v letošním roce, modernizace posledního úseku by mohla začít na začátku stavební sezóny 2023,“ dodal hejtman.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 13x