Nový chodník v Jihlavě pomůže zvýšit bezpečnost chodců

14. říjen 2022  Redakce   Regiony  309 zobrazení  336 slov

Zvýšit bezpečnost chodců v Jihlavě pomůže v ulici Smrčenská nový chodník. Jeho stavba začne ještě tento měsíc. Chodník bude dlouhý asi 657 metrů a naváže na stávající v ulici Slavíčkova – u zastávky MHD a skončí u ulice Šafaříkova.

Ilustrační snímek z Jihlavy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihlavy. Foto MEDIASHOW

„Podél trasy necháme osadit i nové veřejné osvětlení se svítidly s LED zdroji a také doplníme odvodnění komunikace. Máme navrženy nové uliční vpusti a retenční nádrž. Hotovo by mělo být do 15. června příštího roku,“ uvedl k plánované akci náměstek primátorky Petr Ryška.

Reklama

Součástí stavby bude i rekonstrukce stávajícího a v současné době už nevyhovujícího vodovodu. V rámci oprav dojde i k propojení všech stávajících vodovodních přípojek. Celková délka nového litinového potrubí bude asi 625 metrů.

Pomůže dotaceRekonstrukce se skládá ze dvou vodovodních řadů a tří propojů. Řad 1 začne napojením na stávající vodovod v ulici Smrčenská v blízkosti ulice Sokolovská a ukončen bude v napojení na stávající vodovod v křižovatce ulic Smrčenská a Příční.

Řad 2 začne napojením na řad 1 v křižovatce ulic Smrčenská a 5. května a ukončen bude v křižovatce ulic 5. května a 8. března. Součástí jsou i propoje od ulic Šafaříkova, Sládkova a Mánesova. Hotovo by mělo být do 30. září 2023.

Náklady celé stavby jsou vyčísleny na 27,7 milionů korun bez DPH.První část stavby, tedy vybudování nového chodníku a osvětlení, je spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci projektu Zvýšení bezpečnosti dopravy v Jihlavě – IV. etapa.

Jeho součástí jsou také další opatření zaměřená na bezpečnější pohyb chodců v ulicích 5. května, Kosovská, Pod Příkopem, Znojemská a v lokalitě Lesnov. Schválená výše dotace na projekt Zvýšení bezpečnosti dopravy v Jihlavě – IV. etapa je 23,1 milionů korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x