Nový most v Nymburce opět spojil sídliště s městem

19. říjen 2022  Redakce   Regiony  277 zobrazení  249 slov

Sídliště s Brigádnickou ulicí v Nymburce konečně propojil plnohodnotný most. Nový most přes vodní tok Liduška nahradil původní provizorní přemostění z dob výstavby sídliště. Uvedl to web města Nymburka.

Ilustrační snímek z Nymburka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Nymburka. Foto MEDIASHOW

Letošní stavba železobetonového mostu začala koncem dubna a aktuálně probíhá kolaudační řízení. Do jeho ukončení je zatím umožněn průjezd stavbou.

Reklama

„Otevření mostu přes Lidušku je velkou úlevou pro řidiče, kteří od jara jezdí náhradními trasami, i pro místní obyvatele. Ti mohou využívat nové chodníky, které na původním přemostění chyběly. Nyní konečně máme pořádný, bezpečný most s upraveným okolím, který je příjemným vstupem do lokality sídliště,“ zhodnotil místostarosta Bořek Černý.

Upravené břehy koryta vodního toku jsou částečně vydlážděné kameny. K větší bezpečnosti přispěje mimo jiné nové zábradlí. Novostavbu rámového železobetonového mostu v místě původního zatrubnění potoka Liduška na rohu ulic Karla Čapka a Brigádnická provedla firma TANNACO a.s. za 7,5 miliónu korun bez DPH.

Současně došlo také k přeložení dotčených inženýrských sítí. Původně byl přejezd přes Lidušku v tomto místě zhotoven pouze provizorně z betonových skruží zasypaných štěrkem a s asfaltovým povrchem. V této podobě byl používán od doby výstavby starého sídliště do letošního roku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x